Piemiņas brīdis “Ebreju holokausts Viļakā”

Holokausta laikā tika nogalināti aptuveni 6 miljoni ebreju. Latvijā vien tika iznīcināti apmēram 70 000 ebreju. Līdz 2.pasaules karam Viļakā dzīvoja 29 procenti ebreju. 11.augustā ebreju holokausta piemiņas vietā notika atceres brīdis, kurā pieminējām 1941.gada 11.augusta notikumus, kad Viļakā tika nogalināti vairāk kā 500 Viļakas un vairāk kā 100 no Lietuvas atvestie ebreji.  Ebreju piemiņas vieta iekārtota 20.gs 60-tajos gados. Šo piemiņas vietu regulāri kopj un uztur kārtībā Viļakas apvienības pārvalde.  

Piemiņas brīdī nolikām ziedus un svecītes, kā arī ieklausījāmies vēstures stāstījumā par Viļakas ebreju holokausta notikumiem. Viļakas muzejā 2025.gada nogalē tika papildināta muzeja jaunā ekspozīcija par II pasaules karu, kurā tika uzstādīts viens digitāls stends ar vairākām sadaļām. Viena no sadaļām veltīta ebrejiem Viļakā un holokaustam.

Lai mūsu piemiņa nav tukša. Lai tā mūs vada ikdienas rīcībā – izrādot līdzcietību, iestājoties par taisnīgumu, un sargājot demokrātiskas, daudzveidīgas un humānas sabiedrības vērtības.

Teksts: Viļakas muzeja vadītāja Rita Gruševa

Foto: Maija Boldāne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Viļakas novada domes ārkārtas sēde

Viļakas novada domes ārkārtas sēde tiek sasaukta 10.05.2021. plkst.21.00. Sēde notiek attālināti. Darba kārtība: ...

Aicinām laikus atteikt konteineru iztukšošanu

SIA “ZAAO” atgādina par iespēju atteikt konteinera iztukšošanu, atbildot uz iztukšošanas atgādinājuma īsziņu (SMS). ...

JAUNIETI, TU NEESI “BEZ PIEREDZES”! YOUTHPASS – INSTRUMENTS TAVAI IZAUGSMEI.

Vai arī Tev ir nācies saskarties ar situāciju, kur darba devēji meklē jaunu speciālistu ...