Atceroties 1941.gada 14.jūnija deportācijas

1940.gada 17.jūnija rīts-saulains un silts, ienāca sarkanās armijas daļas. Tika likvidēta Viļakas pagasta pārvalde un nomainīts pagasta priekšsēdētājs Ā. Reinholds, izveidota izpildkomiteja un par tās vadītāju iecelts T.Kaļāns. Sākās padomju varai nevēlamu personu aresti. Bailēs un neziņā pagāja 1940.gads. 1941.gada 14.jūnijs Latvijā ir sēru diena. Tā ir diena, kad no Latvijas uz Sibīriju tika izvesti vairāk kā 15 000 cilvēku. No Viļakas pagasta 40 cilvēki, no Šķilbēnu pagasta- 2 cilvēki. Mainoties paaudzēm dzīvo aculiecinieku praktiski vairs nav, taču katru gadu šajā dienā,  visā Latvijā cilvēki nes ziedus un svecītes pie bijušajām dzelzceļa stacijām un piemiņas vietām, lai atcerētos un neaizmirstu šos notikumus.

Šodien noliekam ziedus un svecītes pie bijušajām Žīguru un Vecumu dzelzceļa stacijām, kā arī izsūtītā St.Cunskam mājām Borisovā un piemiņas plāksnes izsūtītajiem meža darbiniekiem Viļakā. Pie bijušās Žīguru dzelzceļa stacijas vēstures faktos un atmiņās dalījās novadpētniece, vēsturniece Maruta Brokāne, pie St.Cunska bijušajām mājām Vecumu bibliotēkas vadītāja Aija Locāne, bet pie bijušās Vecumu dzelzceļa stacijas Viļakas muzeja vadītāja Rita Gruševa. Pie izsūtītā St.Cunska mājām savās pārdomās dalījās Viļakas Romas katoļu baznīcas prāvests Guntars Skutels.

Teksts: Viļakas muzeja vadītāja R.Gruševa, foto krājuma glabātāja M.Boldāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Atkal skan skolas zvans!

Jauno mācību gadu Viļakas Valsts ģimnāzija sāka apvienotā kolektīvā no 1. līdz 12.klasei. Pēc ...

Psiholoģijas lekcijas Viļakā

Piektdien, 24.septembrī, Viļakā ikvienam interesentam bija iespējams apmeklēt projektā Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību ...

Atkarība un līdzatkarība

Viļakā, 23.septembrī, psiholoģe Inese Lietaviete pasniedza 2 lekcijas par tēmu Atkarība un līdzatkarība: problēmas ...