Muzeju nakts 2024 Viļakā

18.maijā, Viļakas muzejs ikvienu gaidīja uz tradicionālo muzeju nakts pasākumu. Šā gada Muzeju nakts vienojošā tēma ir: izzināt un iegūt, pētīt un saprast, sasaistot to ar Starptautiskās Muzeju dienas tēmu “Muzeji izglītībai un pētniecībai”. Pasākuma laikā no plkst.19.00-22.00 ikvienam bija iespēja apskatīt muzeja ekspozīcijas, tajā skaitā jaunatklāto ekspozīciju “Viļakas apkārtne vēstures līkločos” un izstādi veltītu dzelzceļam Viļakas apkārtnē.

Katrā ekspozīcijā bija sagatavota kāda aktivitāte. Apmeklētāji varēja iepazīt Viļakas baznīcu tradīcijas un vēsturi, izzināt apkārtnes skolu vēsturi. Jaunajā ekspozīcijā ar uzdevumu palīdzību iepazina ekspozīcijas priekšmetus. Muzeju nakts laikā notika aktivitātes bērniem- masku krāsošana un oļu apzīmēšana.

Ikviens varēja izmēģināt veiksmi loterijā, lai tajā piedalītos vajadzēja aizpildīt krustvārdu mīklu. Viens uzvarētājs tika pie garšīgas tortes. Izstādē varēja iepazīt dzelzceļa nozīmi Viļakas apkārtnē, kā arī pildīt uzdevumu- atrast ekspozīcijā 10 interesantos priekšmetus.

Meža muzeja vadītāja Anna Āze iepazīstināja ar interesanto dabas pasauli, kur katrs varēja pārbaudīt savas zināšanas koka sēklu atminēšanā. Īpašs bija foto stūrītis, kur ikvienu sienā iekrāsots, gaidīja pilsētas simbols-ezītis. Par muzikālo noformējumu rūpējās kapela “Atzele”. Muzeju nakts pasākumu kopumā apmeklēja aptuveni 120 cilvēki.

Paldies ikvienam darba rūķim, kuri mums palīdzēja organizēt muzeja nakti.

Teksts: Viļakas muzeja vadītāja Rita Gruševa, foto: krājuma glabātāja Marija Boldāne.

Citas ziņas no šīs kategorijas

Traktortehnikas īpašnieku ievērībai!

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu ...

Viļakas Valsts ģimnāzijas daudzfunkcionālajā zālē jauni krēsli

Viļakas Valsts ģimnāzija, realizējot projektu Nr. 8.1.2.0/18/I/001 “Modernizēt mācību vidi Viļakas Valsts ģimnāzijā”, bija ...