Pasākums skolēniem “Latvija-mana dzimtene”

Novembris ir Latvijas valsts mēnesis, šajā laikā it īpaši atceramies savas valsts notikumus un cilvēkus. 16.novembra rītā muzejā ciemojās Viļakas vidusskolas 9.klase ar skolotāju Ilzi. Katru gadu nākot skolēniem, muzejs cenšas mainīt tēmas un turpina runāt par Latvijas valsts dažādu jomu pārstāvjiem, notikumiem, vēsturi utt.

Gandrīz katras valsts vēsture saistīta ar valsts prezidentiem, ar viņu pieņemtajiem lēmumiem, ierosinājumiem, skatījumu uz notiekošo valstī. Tāpēc šogad muzejā vēlreiz pievērsām uzmanību Latvijas valsts 11 prezidentiem.  Skolēni tika dalīti grupās un viņiem bija jāpilda muzeja sagatavotās darba lapas, jāstrādā ar tekstiem. Bija jāatbild uz jautājumiem par prezidentiem- no kura līdz kuram laikam ir bijis konkrēts prezidents, kas bijis prezidents pēc izglītības, ar cik balsīm ievēlēts, kāda partijā bijis un galvenais veikums prezidentūras laikā. Jaunieši aktīvi centās izprasts katra prezidenta lomu Latvijas valsts vēsturē. Pārrunājām jautājumu, cik svarīgi katram doties uz Saeimas vēlēšanām.

Pasākuma 2.daļā spēlējām spēli “Latvija- mana dzimtene “. Skolēni tika dalīti komandās. Muzejs sagatavoja vairākus jautājumus par ievērojamiem cilvēkiem, dabu, tradīcijām, mūziku, Latvijas pilsētām, kultūras pieminekļiem, sportu. Par katru pareizu atbildi uz jautājumu jaunieši saņēma 2 punktus. Jautājumiem bija arī papildiespējas, attiecīgi par pareizo atbildi iegūstot 1 punktu. Jaunieši pareizi atbildēja gandrīz uz visiem jautājumiem, tas nozīme, ka svarīgākās lietas ir mūsos pašos un mēs tās zinām, jo esam latvieši un savas valsts patrioti. Lielāku interesi saistīja jautājumi par sportu, mūziku, pilsētām, tradīcijām.

 Noslēgumā ikviens varēja pierakstīt novēlējumu Latvijai. Lai jauniešu novēlējumi piepildās, viņi Latvijai vēl mieru, patriotiskus cilvēkus, bagātu ekonomisko stāvokli, mūžīgu neatkarību, daudz baltu dienu, saules mūžu.

Teksts: Viļakas muzeja vadītāja R.Gruševa, foto: krājuma glabātāja M.Boldāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Pieredzes brauciens uz Valgu

Janvārī notika pieredzes apmaiņas brauciens, projekta Nr. LV-RU-II-053 “Vides pārvaldības pilnveidošana, īstenojot kopējus pasākumus ...

Finanšu komitejas sēde

Finanšu komitejas priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc Finanšu komitejas sēdi 2022.gada 20.oktobrī plkst.13.00. Sēde notiks klātienē ...

Uzsākts darbs pie “Latgales ezeru takas”

Tūristu vidū arvien pieprasītākas un aktuālākas kļūst dažāda veida pastaigu takas, tādēļ, sekojot līdzi ...