Rudens svētki Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē „Namiņš”

Rudens nāca sētiņā,
Graudi bira klētiņā… /latv.t.daina/

Mūsu „Namiņa” klēts 19.oktobrī pildījās labestības, prieka, dziesmu un deju graudiem, kurus sarūpēja iestādes bērni kopā ar mūzikas skolotāju Elitu un Viļakas kultūras nama tandēms – Ezis (Normunds) un Mušmire (Inese).

Bērni sadraudzējās ar Mušmiri, kuru visas māsīcas – gailenes, bērzlapes, beciņas un pat draugs vilnītis, pametuši vienu, jo tā nāk no meža indīgā gala. Arī Ezis meklēja sēnes, bet atrada tikai Mušmiri, kura pa mežu klīda viena. Lai arī indīga, tomēr ļoti draudzīga, tā nevienam nevēlējās darīt pāri. Bērni ar prieku uzņēma savā pulkā skaisto Mušmiri un rūpīgo Ezi, skandēja viņiem tautasdziesmas par rudeni un bagāto ražu, mācīja dejot un priecāties par ikvienu sīkumu, kaut vai košām koku lapām, kas ienes krāsainību ikdienā. Tā iespaidā Ezis uzaicināja Mušmiri ciemoties viņa aliņā, garajos rudens vakaros lasīt grāmatas  un mācīties tautasdziesmas.

Liels „PALDIES!”  Viļakas kultūras nama vadītājai Inesei Lācei un pasākumu organizatoram Normundam Orlovskim par sagādātiem interesantiem un atraktīviem prieka graudiem mūsu „Namiņa” bērniem.

Dienas noslēgumā visu grupiņu bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem rosījās „Siena šķūnī” rudens tirdziņā. Daudz jauku mirkļu sagādāja pirkšana un pārdošana. Skanēja savas preces reklāma un andelēšanās. Gandarījuma graudus saņēma gan pārdevēji, gan pircēji šajā kopā būšanas laikā. Preces dažādību gādāja bērni kopā ar vecākiem: pašcepti cepumiņi, vafeles, plātsmaizes, bulciņas, kēksiņi, kā arī pašu audzēti kāposti, pašu audzētu un koptu Latvijas dusmīgo bišu medus kopā ar avenēm, upenēm un ķiršiem. Bērniem nenovērtējums ieguvums ir sava darba pūliņu un augļu gudrības graudi.

Liels „PALDIES!” visu grupu bērnu vecākiem un vecvecākiem, kuri atsaucās mūsu iestādes aicinājumam, veltīt savu laiku un izdomu, lai priecētu lielos un mazos tirdziņa apmeklētājus. Lai sava darba gandarījuma graudi iebirst jūsu sirdīs un katram savas mājas labklājībā!

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova, foto: PII vadītāja Lilita Šnepere

Citas ziņas no šīs kategorijas

Avira Software Blog

For those of you who have been using Avira antivirus protection computer software for ...

Balvu novada domes ārkārtas sēde 2023.gada 5.septembrī

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc ārkārtas domes sēdi 2023.gada 5.septembrī (otrdien) ...