Tēva diena Viļakā

Saulainajā un siltajā 12. septembrī, Viļakas pilsētas bērni un viņu vecāki pavadīja fantastisku pēcpusdienu, svinot Tēva dienu. Latvijā šie ir salīdzinoši jauni svētki, bet ļoti vērtīga tradīcija ģimenēm. Šajā dienā ir svarīgi, izprast tēva nozīmi un lomu ģimenē, sekmēt ģimenisko  vērtību stiprināšanu un veidošanos. Ikvienam no mums mūsu tēvs, vectēvs, brālis ir savā ziņā varonis vai pat supervaronis. Mūsu mērķis bija –  iemācīt bērniem to saskatīt.

Tēva dienas svinībās bērni izklaidējās, uzzināja daudz ko jaunu, dejoja kopā ar auguma lellēm un Betmenu, priecājās par atvasaru. Klausoties tēvu stāstus, par viņu profesijām un hobijiem, bērni un pasākuma apmeklētāji iepazinās ar robežsardzes – kinologa profesiju, Valsts Ugunsdrošības dienesta, pašvaldības policijas, tēlnieka un fotogrāfa profesijām. Pēc stāstījuma, demonstrācijām un tēvu noorganizētajām aktivitātēm, tika uzdoti erudīcijas jautājumi. Uzmanīgākie klausītāji saņēma saldumu un piemiņas balvas. Pasākuma laikā tika izvērtēti bērnu sagatavotie supervaroņu tērpi un apmetņi. Tika izvēlēti 10 labākie un neparastākie tērpi, kas izlozes kārtībā saņēma vērtīgas un  noderīgas balvas.

Tēva dienas izskaņā, apmeklētāji mielojās ar milzīgu svētku kūku un saldo dzērienu, vēroja, klausījās un iesaistījās Kristapa Rasima un grupas “Rupuči” sniegtajā koncertprogrammā.

 Lielu paldies sakām: Viļakas robežsardzes pārstāvjiem, VUGD pārstāvjiem un Raivim Bondaram, pašvaldības policijas pārstāvim Andim Grāvītim, tēlniekam Aigaram Zemītim, fotogrāfam Alvilam Baltiņam, Karinai Aleksejevai un mūsu īpašajam viesim Kristapam Rasimam ar grupu “Rupuči”! Paldies biedrībai “Saules stari Viļakai” un brīvprātīgajiem palīgiem.

Teksts: Normunds Orlovs, Inese Lāce
Foto: Alvils Baltiņš

“Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.”

Tēvu diena ir projekta Nr. 2023.LV/ĢDP/9 “Ģimeņu godināšana Ziemeļlatgalē” pasākums.

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Adventes laiks mūsmājās

Decembra sākumā Viļakas sociālā aprūpes centra un Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas iemītnieki  čakli rosījās, ...

Par plānoto elektroapgādes pārtraukumu

Akciju sabiedrība “Sadales tīkls” rūpējoties, lai katrā Latvijas uzņēmumā un mājā būtu droša un ...

Pērn Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novados dzēsti 83 ugunsgrēki

2020.gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes ugunsdzēsēji glābēji dzēsa četrus ugunsgrēkus ...