Meža dienu laikā Viļakā atjauno liepu aleju un stāda skarainās hortenzijas

Iepazīstot un popularizējot dabas bagātības, veicinot sabiedrības izpratni par ilgspējīgiem meža resursiem,  Viļakā, 22.septembrī  jau sesto gadu notika Meža dienas.  

Latvijas Pašvaldību savienība kopā ar Latvijas pašvaldībām realizē projektu “Meža dienas”. Viļakas pilsētas pārvalde projekta aktivitātēs veido zaļāku vidi un labiekārto  pilsētas teritorijas. Šogad projekta logo bija “Ilgspējīga mežsaimniecība un labiekārtota ainava teritorijā”.

Meža dienu laikā, Viļakas pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi, skolotāji un  interesenti kopā ar Žīguru meža muzeja vadītāju, vides gidi Annu Āzi iepazina meža resursus, to izmantošanu. Meža resursi visu laiku ir bijuši vieni no nozīmīgākajiem Latvijas dabas resursiem, tāpēc  izglītojamie iesaistījās dažādās aktivitātēs-kopīgi pārrunājot par  koksnes izmantošanu ikdienā, to nepieciešamību, pētīja senās darinātas lietas no koka,  papildināja liepu aleju ar stādītajām liepiņām, estrādes teritoriju ar skarainajām hortenzijām un izspēlējot izglītojošo spēli “Dendroloģija mūsu parkā”.

Projekta koordinatore Kristīne Rundzāne:   “Latvijas Pašvaldību savienības projektā “Meža dienas” piedalāmies, lai papildinātu Viļakas parku ar krāšņu un ziemcietīgu stādāmo materiālu. Šogad “Meža dienās 2023”  Viļakas muižas parkā sastādījām hortenziju rindu. Atjaunojām nozagtos apstādījumus ar narcišu sīpoliem un nokaltušo liepu vietā iestādījām 4 jaunas liepas. Bija iespēja izspēlēt spēli – atrast dažādus augus, uzzināt to nosaukumus un šķirnes.

Stādiem projektā tika piešķirti un iztērēti 100 eiro. Iegādājāmies piecas Skarainās hortenzijas ‘Limelight’ un divas ‘Wim’s Red’. Kokmateriāliem piešķīra 400 eiro, iegādāti zāģmateriāli, lai parkā atjaunotu soliņus. Par projekta gaitā labiekārtoto parku tālāk rūpēsies Viļakas pilsētas pārvalde.

Liels Paldies “Latvijas Valsts meži” pārzinei un mežkopei Annai Āzei par izglītojošo stāstījumu meža nozares nozīmībā. Liels paldies Viļakas vidusskolas 1.klasei, 2.klasei, 10.klasei un skolotājām un Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” sagatavošanas grupai ar skolotājām un visiem dalībniekiem par saliedēto komandas darbu. Neatlaidība un darba prieks bija “Meža dienu 2023” dalībnieku acīs un sirdīs! Paldies čaklajām rociņām! Lai krāsains un saulains rudens!

Par piedalīšanos Meža dienās stāsta Viļakas vidusskolas 2.klases skolotāja Inese Rēvalde: “Mums patika stādīt hortenziju, pašiem rakt, likt kūdru, apliet, apbērt mulču. Interesanta bija augu meklēšanas spēle. Patika palīdzēt. No Annas Āzes stāstījuma vairāk uzzinājām par meža  labumu izmantošanu. Vairāk zinām par daiļdārznieka profesiju.”

Teksts un foto: Terēzija Babāne

 

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Prieka osta Viļakā

No 28. līdz 31.jūlijam Viļakas estrādē notika 9 -12 gadus veciem bērniem dienas nometne ...

Griežam deju karuseli Viļakas Kultūras namā !

Valentīndienas noskaņās 15.februārī Viļakas kultūras namā pulcējās dažādu žanru dejotāji, lai atklātu dejas daudzveidību, ...