Viļakas muzejs informē

Tūrisma sezona iet uz beigām. Vasarā mūs apmeklējuši vairāk kā 1000 tūristi, novadītas 49 ekskursijas muzejā un 24 Viļakas pilsētā un Stompaku purvā. Turpinām citus svarīgus darbus.

Sakarā ar kosmētisko remontu un muzeja jaunās, vēsturiskās ekspozīcijas “Viļakas apkārtne vēstures līkločos” 1.posma realizāciju, laika posmā no 2023.gada 6.septembra -2023.gada 30.novembrim, muzeja ekspozīcijas Balvu ielā 13 apmeklētājiem būs pieejamas daļēji.

Jaunās ekspozīcijas izveide notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Muzeju nozares attīstības programmas atbalstu. Muzejs sadarbībā ar speciālistiem izveidos jaunu, kvalitatīvu uz izpēti balstītu Viļakas un tās apkārtnes vēsturisko ekspozīciju. Ekspozīcija tiks veidota hronoloģiskā secībā, sākot ar Marienhauzenas muižas laiku un noslēdzoties ar atmodas laika notikumiem. Ekspozīcijas 1.posma izveidē tiks izmantotas aptuveni 142 fotogrāfijas ar nelieliem aprakstiem, izmantoti aptuveni 120 vēsturi raksturojošie priekšmeti un dokumenti.

Teksts un foto: Viļakas muzeja vadītāja Rita Gruševa

Citas ziņas no šīs kategorijas

Par saskarsmes uzturēšanu bērniem un vecākiem

Dažādu iemeslu dēļ valstī ir bērni, kuri nedzīvo kopā ar saviem vecākiem vai dzīvo ...

Rekavas vidusskolas 9. klases izlaidums

Šogad 9. klases izlaidums bija citāds — svinīgajā pasākumā piedalījās tikai paši absolventi, viņu ģimenes un ...

ALFAS augļi Viļakā

Septītajā ALFA kursu noslēgumā, 25.februārī, Viļakas katoļu draudze svinēja ALFAS apmācību noslēgumu, kur izturīgākie ...