Žīguru Kultūras nama aktivitātes augusta mēnesī

No 1.augusta Žīguru kultūras namā bija apskatāma Balvu novada Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra ‘’Radošo darbu’’ izstāde. Lielākoties radošie darbiņi bija no koka materiāliem. Priecēja  dažādi sienas  un mazie atslēgu piekariņi, svečturi, putnu būrīši, sienas dekori, paliknīši, dažādu izmēru trauki, gleznas ar kartona elementiem, vāzes, paklāji, raibi spilveni, sveces un ziepes. Dažus izstādes darbus varēja iegādāties par ziedojumu. Paldies visiem, kas apmeklēja un ziedoja. Paldies Balvu novada sociālā pārvaldes Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centram par šādu sadarbību un ļoti skaistiem darbiem.

5.augustā Eiropas senioru deju kopa ’’Alianse’’ devās uz Strenču Brīvdabas estrādi, lai piedalītos Senioru deju lielkoncertā ’’Deju Virpulī’’. Šajā festivālā piedalījās vairāk kā 50 kolektīvi no Latvijas un Igaunijas. Diena bijusi gara, bet krāšņa ar dažādām dejām un ritmiskiem deju soļiem.

12.augustā Žīguru pagasta estrādē norisinājās Vectilžas sporta un atpūtas centra amatierteātra ‘’Melnais kaķis’’ izrāde. Šī jautrā komēdija ‘’Laulību treniņu aģentūra’’ priecēja gan Žīguru pagasta iedzīvotājus, gan viesus. Komēdijas autore  ir Monika Zīle, režisore Valentīna Kaļāne. Izrādē piedalījās 10 aktieri. Sakām lielu paldies par šādu iespēju baudīt siltu vakaru pagasta estrādē un arī visiem apmeklētājiem.

26.augustā, agri no rīta, Žīguru kultūras nama krievu dziesmu ansamblis “Ivuški” un Viļakas krievu dziesmu ansamblis “Sudaruška”  devās uz Rīgu, lai piedalītos V Vislatvijas Senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētkos.

Pasākums notika kultūras pils “Ziemeļblāzma” brīvdabas estrādē. Uz svētkiem sabrauca seniori no visiem Latvijas reģioniem: Zemgales, Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Rīgas.

Abu kolektīvu vadītāja Svetlana Romāne par piedzīvoto Rīgā stāsta: “Diemžēl  Rīga mūs sagaidīja ar lietu, bet nevienu senioru tas nenobiedēja.  Visi braši soļojām gājienā, kurā spēlēja Zemessardzes orķestris.  Pēc lietus sāka spīdēt saulīte, un pa parku mēs staigājām ar  baudu, vērojot krāšņus ziedus un krūmus, kā arī āra  terases. Uzbraucām skatu tornī, pavērojām Rīgu no putnu lidojuma. Daži pārbaudīja savu asinsspiedienu un cukura līmeni.  Skaistajā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” skatījāmies gleznu izstādi.

Pievakarē ar pozitīvām emocijām, dāvanām, ko sagādāja svētku dalībniekiem Mēness aptieka un Seni, devāmies mājās.

Par iespēju piedalīties šajā pasākumā, divu kolektīvu vārdā, saku lielu “Paldies” Balvu novada administrācijai, šoferim Zigfrīdam, kā arī Viļakas pilsētas pensionāru biedrības vadītājai Maijai Golubevai.”

27.augustā deju kopa “Alianse” devās uz Preiļu novada Rožkalnu kultūras namu, kur piedalījās Starptautiskajā senioru deju festivālā “Mēs bijām trīs māsiņas”.

Marija Bukovska

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ieceļ par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2020. gada 30.oktobrī nolēma atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 11. pantam par ...

VUGD īsteno bezmaksas pakalpojumu Aptauju – konsultāciju ugunsdrošības jomā

Ir iespēja saņemt dūmu detektoru! Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (turpmāk – VUGD) īsteno ...

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale sasauc Izglītības, kultūras un sporta jautājumu ...