Vai jau šovasar dejosim atjaunotajā “Upīte” ēkā?

Uzsākot būvdarbus, apskatot tehnisko dokumentāciju, vienmēr ir grūti iztēloties kā viss patiešām izskatīsies dzīvē pēc būvdarbu realizēšanas. Šobrīd būvdarbi nemateriālā kultūras mantojuma centra “Upīte” ēkā ir iegājusi noslēguma fāzē un Upītē tic, ka visi būvdarbi sekmīgi noslēgsies līdz 2023.gada jūlija beigām, lai augustā  jau atklātu un dejotu atjaunotajā un pārbūvētajā ēkā.

Pavasara mēnešos galvenā būvfirma SIA “ĢL Konsultants” ir čakli strādājusi un sakārtojusi plānotos bruģa laukumus un celiņus ap ēku, veikusi ēkas siltināšanu un uzklājusi apmetumu, uzsākti ēkas krāsošanas darbi. Sekmīgi turpinās darbi 2.stāva izbūvē, ekspozīciju zālē ir ieklātas grīdas, siltināts jumts un ierīkotas sienas, tiek izbūvēti plānotie kabineti un sanitārais mezgls un kāpnes no 1.stāva uz 2.stāvu. Tās būs kāpnes, pa kurām notiks apmeklētāju plūsma uz 2.stāvu. Piebūves daļā pirmajā stāvā ir izbūvētas visas sienas, veikta grīdu betonēšana, notiek sienu apmetuma darbi, jau ir saprotams kādas izskatīsies aizskatuves telpas un sanitārais mezgls māksliniekiem. Esošajā zāles daļā veiksmīgi ir noslēgusies grīdu un griestu apmetuma uzlikšana, izbūvētas papildus durvis, sakārtotas esošās krāsnis, notiek grīdas izbūve esošajā zālē un gaitenī. Turpinās apkures ierīkošana zālē un piebūves daļā. Uzsākta maizes krāsns un māla krāsns izbūve, ievērojot ugunsdrošības noteikumus, tās atradīsies ārpus ēkas, netālu no ēkas. Bibliotēkas daļā slīpē grīdas, “Upītes” centra darbinieki paši pārlīmēja tapetes, ierīkota elektrība un apkure. Muzeja daļā 2.stāvā ir pārlīmētas tapetes, uzsākts darbs pie grīdu slīpēšanas.

Turpinās teritorijas labiekārtošanas darbi ap ēku un izbūvēto laukumu. Soli pa solītim būvdarbi tuvojas noslēgumam. Būvdarbus veic SIA “ĢL Konsultants” par kopējo summu 809842.90 euro (t.sk. PNV). Būvuzraudzību nodrošina SIA “BaltLine Globe” par summu 14892.53 euro, autoruzraudzību nodrošina SIA “VARIRAD” par summu 5808.00 euro. Būvprojektu bija izstrādājusi arhitekta Viktora Bašķirova firma. Visus uzņēmējus pašvaldība izvēlējās Iepirkuma likuma noteiktajā kārtībā.

Projekta īstenošanu atbalsta valsts programma ar summu 588 302.00 euro. Valsts programma atbalstu paredz tikai būvdarbiem. Būvuzraudzību un autoruzraudzību sedz no Balvu novada pašvaldības budžeta. Pašvaldība nodrošina līdzfinansējumu būvdarbiem par summu 221540.90 euro.

Teksts un foto: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Turpmāk portāla Latvija.lv lietotājiem palīdzēs virtuālais asistents Ēriks

No 14. oktobra Valsts pārvaldes pakalpojumu portāla Latvija.lv apmeklētājiem palīgā nāk virtuālais asistents Ēriks. ...

Latvijas aptieka sveic jauno mācību gadu uzsākot

SIA “Latvijas aptieka”, kas nu jau vairāku gadu garumā godprātīgi, ar lepnumu un augstu ...

Par pagastu un novadu nosaukumiem sakarā ar reģionālo reformu

Sakarā ar paredzamo administratīvi teritoriālo reformu, kas saistīta gan ar izmaiņām pagastu pašreizējā statusā, ...