Kemperu salidojums Viļakā noslēdzies

No 18.līdz 21.maijam Ziemeļlatgalē, Viļakā notika nebijis pasākums-Kemperu salidojums, kurš pulcēja dalībniekus no Igaunijas, Latvijas, Somijas, Polijas un Lietuvas.

Šo pasākumu organizēja Igaunijas Republikas Tallinas biedrība MTÜ Klubi Eesti Karavan” sadarbībā ar Viļakas pilsētas iestādēm.

Salidojumā piedalījās 272 ekipāžas.

Jau ceturdien, 18.maijā Viļakā ieradās pirmie kemperi, kuri piereģistrējoties, ieņēma brīvās vietas  pie Viļakas pilsētas estrādes. Visas  dienas garumā, arī piektdien,  kemperi piepildīja stāvvietu.

Katra diena šī pasākuma dalībniekiem bija aktivitāšu pilna.

Piektdien, 19.maijā, jau arīta agrumā,  pilsētas viesi pulcējās uz jogas nodarbību Viļakas ezera pludmalē.

Vairāk nekā 150 aktīvākie dalībnieki ar velosipēdiem, elekro skūteriem,  piedalījās 13 km garā velotūrē, kur iepazina Viļakas pilsētu un tās apkārtni. Pabija Viļakas ezera salā, senlietu un retro motociklu kolekcijā “Cīrulīši” pie Dzintara Dvinska Susāju pagastā.  Par tūrisma objektiem un iespējām ceļot Latgalē un Balvu novadā,  pilsētas ciemiņiem tūrisma  teltī stāstīja Ziemeļlaltgales biznesa un tūrisma centra un Latgales Tūrisma  asociācijas pārstāvji.

Vakarā visi kemperu salidojuma dalībnieki pulcējās uz oficiālu atklāšanu. Viņus sveica biedrības MTÜ Klubi Eesti Karavan” vadība-prezidents Sergei Vahnitski un Ivar Kalev.  Ciemiņus  Viļakā uzrunāja Balvu novada pašvaldības domes priekšēdētājs Sergejs Maksimovs, Balvu novada domes deputāts Aldis Bukšs un Viļakas pilsētas pārvaldes vadītājs Oļegs Kesks.

Ciemiņiem latviešu  tautas dejas un dziesmas izdejoja un izdziedāja Viļakas kultūras nama pašdarbieki-jauniešu deju kolektīvs “Bitīt’ matos”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dēka”  un Šķilbēnu pagasta folkloras kopa “Rekavas Dzintars”.

Sestdien, 20.maijā pilsētas iedzīvotāji un viesi baudīja nesteidzīgu gājienu pa zaļo tirdziņu, iegādājoties dažādus mājražojumus, gardumus, gan piedaloties dažādās aktivitātēs.

Pastaigu ekskursijā pa pilsētu ciemiņi devās gan individuāli, gan kopā ar Viļakas muzeja vadītāju Ritu un speciālisti Maiju.

Pēcpusdienā visi pulcējās un kempera vilkšanas sacensībām, kurās piedalījās četras komandas. Pirmo komandu pārstāvēja latvieši un igauņi, otro-igauņu pārstāvji, trešo- Viļakas posteņa ugundzēsēji un ceturto-igauņu sievietes.

Visu komandu vidū laurus plūca Viļakas komanda, iegūstot 1.vietu. Paldies par saliedētu un stipru komandu!

Lai iepazītu latviešu un igauņu tradicionālo virtuvi, visu garšu mīļotāji pulcējās uz garo galdu, kur garšas kārpiņām tika dažādi ēdieni. Latviešu dejas soļus mācīja folkloras kopa “Upīte”.

Terēzija Babāne

Foto: Kaspars Babāns, Terēzija Babāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ikgadējā un gaidītā FOTO ORIENTĒŠANĀS

Rudens aktivitāšu pasākums, kurā piedalījās visas klases un visi skolēni,Rekavas vidusskolā notika bezlietus dienā ...

Valentīndienas burvība Viļakā

Valentīndiena ir viens no Viļakas jauniešu tradicionālajiem pasākumiem, kas tiek svinēts Viļakas Valsts ģimnāzijā ...

Balvu novada 2023. gada atklātais galda tenisa turnīrs

10. decembrī plkst. 11.00 Viļakas vidusskolas sporta hallē notiks Balvu novada 2023. gada atklātais ...