Latgales pārgājienu dienas – 28.maijā “Balkanu kalni-Baltinava” Balvu novadā

Iespējams, labākie vasaras piedzīvojumi sākas tieši Latgales “Ezertakā”. Latgales Tūrisma asociācija šogad aizsāk jaunu pasākumu ciklu – Latgales Pārgājienu dienas. Aktīvo pārgājienu entuziasti un arī mierīgās soļošanas piekritēji tiek aicināti piedalīties astoņos pārgājienos astoņās vietās Latgales reģionā. Kopā iepazīsim dažādus Latgales garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” posmus, ar zinošiem stāstniekiem uzzināsim interesantus faktus par maršruta posmos esošajiem vides un cilvēku radītiem objektiem, baudīsim Latgales mierpilno dabu un svaigo gaisu. Esot Latgalē, neatņemama sastāvdaļa ir arī latgaliešu valoda, tādēļ pārgājienu cikla moto ir #ĪmamLatgolā (#EjamLatgalē).

Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs sadarbībā ar Latgales tūrisma asociāciju 28.maijā aicina doties pārgājienā Balvu novadā  “Ezertakas” posmā “Balkanu kalni-Baltinava”, maršruta garums apmēram 25 km un to vadīs vides un tūrisma eksperts, gids Juris Smaļinskis.

Pārgājiena sākums dabas parkā “Balkanu kalni” (Logini, Šķilbēnu pag., Balvu nov.), maršruta gaita: Balkanu kalni –  Stiglovas grava – Augstasils – Ploskīne – Briežuciems – Baltinava. Maršruta karte google maps,

Dalībnieki līdz plkst. 8:30 tiks sagaidīti stāvlaukumā pie Baltinavas parka (Tilžas iela 17, Baltinava, Balvu nos., GPS: 56.943760, 27.632600), kur varēs atstāt savu auto. Pēc reģistrācijas, instrukciju un ievadvārdu saņemšanas, gājēji ar autobusu tiks nogādāti uz starta vietu dabas parkā “Balkanu kalni”. Paredzamais starta laiks 9:00.

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Plānotais ilgums 6-7 stundas. Aicinām ņemt līdzi ūdeni un kaut ko uzkožamu enerģijai un pusdienu pauzei! Ģērbieties atbilstoši laikapstākļiem un iešanai dabā! Noslēgumā būs iespēja baudīt ugunskura zupu Ontana un Annes parkā Baltinavā un iegūt medaļu.

Pieteikšanās pārgājienam (obligāta) pieejama šeit (līdz 26.maijam). Informācija par dalību pārgājienā tiks izsūtīta pirms pasākuma uz e-pastu, kuru dalībnieki būs norādījuši reģistrējoties. Papildus informācija par pārgājienu – 28686600.

Pārgājienu organizē Ziemeļlatgales Biznesa un tūrisma centrs sadarbībā ar Latgales tūrisma asociāciju, Baltinavas pagasta pārvaldi. Visiem pārgājiena dalībniekiem, dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem, ievērot principu – ko atnesi, to aiznes! Lūdzam neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas. Pasākumā tiks fotografēts, filmēts publicitātes vajadzībām.

Citas ziņas no šīs kategorijas

Eiropas Solidaritātes projektu īstenošanai Latvijā pieejams vairāk nekā pusotrs miljons eiro

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra izsludina programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” otro 2020. gada projektu konkursu. ...

Labiekārto laukumu Dubļovas ciemā

Viļakas novada dome turpina īstenot sadarbības projektu Nr.5.6.2.0./17/I/022 „Uzņēmējdarbības attīstība Austrumu pierobežā, kurā vadošais partneris ...

Meža dienas 2023 Viļakā

22.septembrī plkst.10.00 Viļakā, Pils ielā 6, parkā pie estrādes “Meža dienas 2023” Moto: „Ilgtspējīga ...