Pieminot 1949.gada 25.marta deportācijas upurus

Pieminot 1949.gada 25.marta deportācijas upurus, šodien, 24.martā pie bijušās Vecumu dzelzceļa stacijas notika atceres brīdis, lai pieminētu un atcerētos tos cilvēkus, kas piespiedu kārtā tika deportēti uz svešu zemi, kuri savs dzīvības zaudēja pa ceļam uz turieni, par izciesto un izsāpēto, par tiem, kas atgriezās atpakaļ savā tēvzemē.

Viļakas muzeja vadītāja Rita Gruševa klātesošajiem pastāstīja par tā gada baisajiem notikumiem un aicināja dalīties ar atmiņām nākamajām paaudzēm.

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs  Sergejs Maksimovs, uzrunājot klatesošos, aicināja atcerēties tos, kas gājuši bojā  un domāt par tiem, kas atgriezās un atveda viedumu un ticību,  un katram padomāt, kas viņiem ļāva izturēt.

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Kapteine aicināja visus novērtēt mūsu vērtības- mūsu valodu, mūsu tautu,  pasākumos būt vienotiem, lai nešķeltos, lai būtu vienoti domās, ticēt sev un saviem spēkiem.

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale mudināja neaizmirst savu vēsturi, būt modriem ikdienā par saviem tuvajiem, par saviem cilvēkiem, kas ir blakus un par to, kas notiek pasaulē.

Lokālās vēstures pētniece, pedagoģe Valentīna Kaša dalījās ar atmiņām, kuras ievākusi no izsūtītājiem mūsu novada iedzīvotājiem. Tās bija sāpīgas, skaudras, prātam neaptveramas, bet mūsu cilvēki bija stipri gan spēkā, gan garā.

Ar Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas priestera Guntara Skutela svētību, Tēvreizi par visiem deportētajiem, svecīšu un ziedu nolikšanu atcerējāmies un pieminējām visus šī baisā gada upurus.

Terēzija Babāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Nodarbību cikls “Veselīgs uzturs gadalaikos”

Projektā Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā” ir uzsākta nodarbību sērija ...

Apsveicam jaunos Balvu novada iestāžu vadītājus un Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju!

23.septembra domes sēdē deputāti apstiprināja trīs iestāžu vadītājus. Par Balvu Centrālās bibliotēkas vadītāju iecēla ...