Vai tas ir labi?

1.martā  Viļakas bibliotēkas telpas pieskandināja pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” audzēkņu balsis. Bibliotēkas vadītāja Rutta bija sagatavojusi prezentāciju “Labais un sliktais”. Bērni sekoja attēliem ekrānā un atbildēja uz jautājumiem. Viņi secināja, ka labi un jauki ir tad, kad spīd saule, ir silti, blakus ir māmiņa vai draugi. Tumšajos attēlos bija redzama nakts, kad piezogas bailes. Labie darbi ir rūpes par citiem, mīļi vārdi, draudzība. Melot, skaļi klaigāt, atstāt draugu nelaimē – tas ir slikti.

Prezentācijas materiālos varēja pamanīt diennakts daļas un gadalaiku maiņu, par ko bija mācījušies nodarbību laikā. Bērni atcerējās vārdus, kurus savos komentāros minēja bibliotekāre, un veidoja tos no ielaminētiem burtiem: saule, diena, draugi, smaidīt, drošība; nakts, tumsa, bailes, nelaime u.c. Mazie ciemiņi iepazinās ar bibliotēkas telpām un apskatīja Viļakas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbus. 

Mācieties lasīt un nāciet ciemos vēl!

Rutta Jeromāne
Foto: T.Aleksejeva, R.Jeromāne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sākas uzņemšana Valsts robežsardzes koledžā

No š.g. 1.jūnija var iesniegt dokumentus mācībām Valsts robežsardzes koledžas profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze”. ...

Latgales biedrībām un nodibinājumiem ir iespēja startēt Aktīvo iedzīvotāju fonda projektu konkursos

Aktīvo iedzīvotāju fondā laika periodā no 2020. gada maija līdz 2022. gada beigām paredzēts ...