Februāris Žīguru kultūras namā

Februāris ir sveču liešanas mēnesis, tādēļ Žīguru Kultūras namam februāris iesācies ar sveču liešanas meistardarbnīcu, kura norisinājās 3.februārī. Šo meistardarbnīcu vadīja Andra Korņejeva. Ieguvām zināšanas un iedvesmu sveču liešanā.

Dodoties uz šo meistardarbnīcu katrs varēja ņemt līdzi savus sveču trauciņus, kuros ar savu izdomu iepildīja vasku. Sveču liešanai tika izmantotas iepriekš lietotas sveces un Parafīna vasks, kā arī piecas dažādas sveču krāsas ( bordo, gaiši koši zaļa, zila, dzeltena un violeta ). Papildus sveču liešanas dienai tika lietas dažas ierakumu sveces Ukrainas atbalstam.

14.februārī Žīguru Kultūras nams piedāvāja Valentīndienas laikā skolēniem ņemot līdzi našķus doties spēlēt dažādas galda spēles. Lielo grīdas ’’Cirks’’, kurš tika aizlienēts no Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības, liels paldies par šādu iespēju. Lielo ’’Cirks’’ spēli spēlēt sajūsmā bija visi bērni un jaunieši.

Kā viena no aktivitātēm bija izgleznot, aprakstīt vai uzzīmē savus iniciāļus, vai sirsniņas uz savas papīra glāzes par godu Valentīndienai. Tādējādi atšķirot savu glāzi no citu bērnu glāzēm.

Aktivitāšu laikā neplānoti tika izveidots neliela kino stunda. Kas iedvesmo organizēt Žīguru Kultūras namā kino vakarus bērniem un jauniešiem.

Žīguru bērni dalījās ar savām idejām par kopīgi rīkotajiem spēļu un citu aktivitāšu vakariem. Kā tuvākais bērnu un jauniešu vakars būs 8.martā. 

21.februārī norisinājās Žīguru Kultūras nama laukuma Meteņi un Masļeņica. Meteņi, tas ir brīdis, kad īsās ziemas dienas paliek garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Pēc tradīcijām Meteņos ir bagātīgi jāēd, jādzied, jādodas ciemos pie tālākajiem radiem, noteikti jāveļ arī sniega bumbas un kamoli, lai visi darbi nākamajā gadā apaļi, raiti un gludi sokas, bet dēļ laikapstākļiem sniedziņš nebija piemērots sniega bumbu velšanai tāpēc, bija iespēja gulties sniegā un veidot sniega eņģeļus, tiem, kas bija vispiemērotāk izvēlējušies ziemas apģērbu.

Ziemas aukstajā dienā, koncertā Žīguru kultūras nama folkloras kopa ’’Mežābele’’ dziedāja dziesmu par pavasari. Lai jau ziema ātrāk atkāpjas un ātrāk, lai pienāk siltais pavasaris. Lai visi iedzīvotāji sajustu siltos saules pieskārienus.  

Krievu dziesmu ansamblis mūs iepriecināja ar jestrām dziesmām un Masļeņicas tradīcijām.

 Baudījām gardās siltās pankūkas ar dažādām ievārījuma garšām. Sildijāmies ar gardām siltām tējām. Dažas tējas bija Laimas Timmermanes rokām ievāktas – kumelīšu, piparmētru un citas, kuras bija iespēja nogaršot. Pankūku cepējas bija mūsu pašu ansambļa ’’Ivuški’’ dalībnieces, kā arī ievārījumi bija pašu rokām gatavoti.

Viena no svarīgākajām tradīcijām Meteņos ir vizināšanās no kalna, bet šajā dienā bija iespēja pavizināties zirga kamanās. Zirdziņš vārdā ’’Sakura’’ bija braucis no Medņevas pagasta, īpašniece Rudīte Zelča vizināja kamanās gan mazus, gan lielus pasākuma apmeklētājus.

Paldies par šo iespēju atgriezties bērnības atmiņās un sajust laiku, kad agrāk nebija automašīnu, bet bija zirgs ar kamanām (vai ratiem).

Sakarā ar Ukrainas atbalsta nedēļu, Žīguru Kultūras nams aicina visus iedzīvotājus 27., 28.februārī ziedot jaunas vai lietotas siltās drēbes un dažādus gaismas avotus.

Marija Bukovska