Izstādes “Tautasdziesmu teicējas.1991” atklāšana

Viļakas muzejā 11.februārī tika atklāta ceļojošā izstāde “Tautasdziesmu teicējas.1991”. Izstādē skatāmas Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma vērtības. 1991.gadā notika pirmā ekspedīcija uz Viļaku, kurā tika filmēts etnogrāfiskais ansamblis “Abrenīte”, bet 2019.gadā Viļakā filmēta folkloras kopa “Atzele”.

Folkloras kopa “Atzele” atklāja izstādi ar skanīgām dziesmām. Izstādes atklāšanā piedalījās un jaukus vārdus teica nemateriālās kultūras mantojuma eksperte, Balvu Centrālās bibliotēkas direktore un Balvu novada pašvaldības deputāte Ruta Cibule, Viļakas pilsētas pārvaldes vadītājs Oļegs Kesks, izstādes režisore Dace Micāne-Zālīte, kā arī Viļakas katoļu baznīcas priesteris Guntars Skutels. Izstāžu zāle bija piepildīta ar dažādām dziesmām. Viļakā ciemojās enerģiskais etnogrāfiskais ansamblis “Maģie suiti” no Jūrkalnes, kā arī pasākumu kuplināja folkloras kopa “Atzele” un etnogrāfiskais ansamblis “Abrenīte”. Notika arī visu dziedošo kolektīvu sadziedāšanās. Izstādes atklāšanā tika skatīta arī filma “Viļakas esejas. Divas Annas Strupkas”.

Izstāde sadalīta 4 novados- Latgale – ziema, mūžs, Kurzeme – pavasaris, kristības, Vidzeme – vasara, Līgo, Sēlija – rudens, kāzas. Izstādē skatāmi priekšmeti un tekstilijas no Viļakas un Baltinavas muzejiem, Kultūrvēsturiskās lauku sētas “Vēršukalns”, Viļakas kultūras nama,  Albīnas Veinas ģimenes privātkolekcijas, kā arī citus novadus raksturojošie priekšmeti. Izstāde ir multimediāla, tajā var noskatīties filmas par tautasdziesmu teicējām, iepazīt nemateriālās kultūras tradīcijas un vērtības visā Latvijā. Izstāde skatāma muzejā līdz 2023.gada 11.aprīlim.

Teksts: Viļakas muzeja vadītāja Rita Gruševa, foto: Dita Danosa

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Finanšu komitejas sēde

Finanšu komitejas priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc Finanšu komitejas sēdi 2023.gada 18.maijā plkst.13.00. Sēde notiks ...

Izsludināta pieteikšanās līdzfinansējuma saņemšanai centralizētā ūdensvada un kanalizācijas sistēmas pieslēgšanai

Balvu novada pašvaldība ir izsludinājusi pieteikšanos līdzfinansējuma saņemšanai centralizētā ūdensvada un kanalizācijas sistēmas pieslēgšanai. ...

Nodokļa atvieglojums vecākiem par vasaras brīvlaikā strādājošiem bērniem saglabājas

Jaunieši vasaras brīvlaikā tradicionāli izmanto iespēju strādāt, gūt jaunu pieredzi un nopelnīt līdzekļus savu ...