Baudi ziemu Ziemeļlatgalē!

Jau astoto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs pieejams 18. un 19. februārī Balvu, Viļakas, Baltinavas un Kārsavas apkārtnē.

Pie mums Ziemeļlatgalē sniega vēl gana, tāpēc īpaši aicinām doties baudīt ziemīgas aktivitātes dabā – pārgājienā uz Blauzgovas purvu aicina Baltinavas muzejs, vizināties ar ragaviņām varēs Balkanu vai Kangaru kalnos, zirgu sētās Balvu novada Tilžas, Bērzpils un Medņevas pagastos būs iespēja gan doties izbraucienā kamanās, gan vizināties zirga vai ponija mugurā. Drosmīgākajiem neaizmirstams piedzīvojums būs Baskāju skrējiens Briežuciemā.

Gardēžiem noteikti jāieplāno viesošanās Mājas restorānā “Dzīles”, kas atrodas Ludzas novada Malnavā vai Rekovas dzirnavās, kas atrodas Balvu novada Rekovā. “Dzīlēs” saimniece Aina Balrsukova gaidīs ciemiņus uz siltu tēju, pašceptu maizīti, sāļām un saldām uzkodām,  savukārt Rekovas dzirnavās  baudīsim “Pankūku dienu”  – cepsim zirņu, auzu, griķu u.c. z/s “Kotiņos” ražoto miltu pankūkas kopā ar saimnieci Viju Kuļšu. Balvos gardākās picas top picērijā “Zebra” un šajā nedēļas nogalē te būs īpašais piedāvājums – bezmaksas gards karstais dzēriens, ieturot gardu maltīti uz vietas.

Uz radošu darbošanos aicina Studija “Azote” Balvos, kur varēs piedalīties sveču izgatavošanas, floristikas un filcēšanas darbnīcās, bet pie handpoke tetovēšanas meistares Elīnas Zelčas Upītē aicinātas sievietes uz satikšanos ar sevi radošā un nedaudz mistiskā atmosfērā. Bet tekstilmāksliniece Annele Slišāne pašā Latvijas pierobežā gaidīs ciemos uz melnās maizes cepšanu un balto deču aušanu.

Lieliem un maziem apmeklētājiem iesakām doties arī uz kultūrvietām – izzināt Kārsavas pilsētas vēstures līkločus “Līču mājās”, aplūkot Balvu pilsētas 95.dzimšanas dienai veltīto izstādi Balvu Novada muzejā, kā arī izspēlēt vienīgo izlaušanās spēli latgaliešu valodā – “Pīci panti” Upītē. Briežuciemā gaidāms neparasts notikums – Mednieku stāstu vakars.

Ja viesojies Ziemeļlatgalē ar bērniem, tad ieplāno apmeklēt “Kids club” – rotaļu un aktivitāšu telpu pašiem mazākajiem. Brīvdienu skaistākos brīžus iemūžināt aicinām NightART fotostudijā Balvos.

Pilna brīvdienu programma ir apskatāma šeit, kā arī ērtākai brīvdienu plānošanai šeit ir atrodama karte ar visām aktivitāšu norises vietām.

Plānojot brīvdienas Ziemeļlatgalē, ņemiet vērā, ka apmeklējums iepriekš obligāti jāpiesaka vietās, kur tas programmā ir norādīts. Atsevišķas aktivitātes pieejamas tikai atbilstošos laikapstākļos! Publicējot fotogrāfijas sociālajos tīklos, aicinām pievienot tēmturus:  #izbaudiziemuziemeļlatgalē un #ziemaziemeļlatgalē!

Lai prieka pilnas ziemas brīvdienas Ziemeļlatgalē!

Programma

Informāciju sagatavoja:
Ineta Bordāne
Tūrisma organizatore
Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs
Balvu novada pašvaldība
29272948, turisms@balvi.lv

Citas ziņas no šīs kategorijas

Aicinām Balvu novadā deklarētos iedzīvotājus (54+ gadi) saņemt Balvu Sporta skolas peldbaseina bezmaksas apmeklējumu karti

Uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, personas apliecinošu dokumentu un ja ir – pensionāra apliecību, apmeklējumu ...

Izbaudījām ziemu Ziemeļlatgalē

Ārī šajā ziemā, lai gan nedaudz savādāk kā citu gadus, jau sesto gadu pēc ...

Informācija vēlētājiem par parakstu vākšanas vietām un laikiem

2020.gada 16. janvārī sāksies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem” ...