Izstādes “Viļakas ainava” atklāšana

Viļakas muzejā 2022.gada 28.oktobrī tika atklāta biedrības “Stāstnīca” organizētā fotogrāfiju izstāde “Viļakas ainava”. Daba Viļaku un tās apkārtni apveltījusi ar diženu skaistumu. Ikviena fotogrāfija nākotnē kļūst par vēsturisku liecību un tāpēc muzejos parasti viena no lielākajām krājuma kolekcijām ir fotogrāfijas. Fotogrāfijas ir ļoti vērtīga liecība, tajās mēs redzam vizuāli to, kas kādreiz ir bijis- cilvēkus, ēkas, notikumus, kā arī dabu. Fotogrāfs ir vēstures mirkļa iemūžinātājs, fotogrāfs jūt kāda rakursā, leņķī ir jābildē un tā ir māksla, un ne  katrs to prot.

Par pasākuma muzikālo noskaņojumu rūpējās Viļakas mūzikas un mākslas skolas direktors Aldis Prancāns. Biedrības “Stāstnīca” vadītāja iepazīstināja ar katra fotogrāfa ceļu uz Viļakas ainavu iemūžināšanu un to, kā radās ideja par izstādi Viļakā. Balvu novada domes izpilddirektores vietniece Tamāra Locāne sacīja siltus vārdus izstādes autoriem: “Ienākot izstāžu zālē un redzot Jūs visus, rodas sajūta, ka Jūs esat viena liela ģimene”. Savukārt, Viļakas pilsētas pārvaldes vadītājs Oļegs Kesks bija priecīgs par fotogrāfu interesi noķert Viļakas ainavas skaistos mirkļus.

Biedrības “Stāstnīca” vadītāja Ilze Onzule bija sagatavojusi interesantu uzdevumu katram fotogrāfijas autoram. Ikvienam vajadzēja izvilkt vienu atklātnīti, kur otrā puse bija uzrakstīts viens vārds, un fotogrāfiem vajadzēja pastāstīt ar ko šis vārds viņiem asociējās. Starp šiem vārdiem bija – prioritāte, mirklis, mūza, trauslums, dinamika utt. Pēc sarunām ar fotogrāfiem notika izloze, kurā varēja piedalīties ikviens apmeklētājs. Katrs izvilka konfekti un uz vienas no tām bija jāatrod uzlīmēta maza sirsniņa. Izlozes balvā varēja iegūt viena autora darbu no izstādes. Veiksmīgā apmeklētāja izrādījās Skaidrīte Veina. Viņa izvēlējās savas māsas Ērikas Baltiņas darbu „Rītausmā”.

Pēc izstādes atklāšanas visi fotogrāfi tika aicināti fotogrāfēties uz kopbildi, kā arī ielīmēt savu izstādes fotogrāfiju biedrības „Stāstnīca” sajūtu grāmatā un ierakstīt savu atmiņu rakstu par Viļakas ainavas tapšanu vai izstādi. Izstāde Viļakas muzejā būs skatāma līdz 2023.gada janvārim.

Paldies ikvienam fotogrāfam, kurš iesaistījās izstādes tapšanā, kā arī īpašs paldies Onzulu un Baltiņu ģimenēm, kuras izstādi iekārtoja.

Teksts: Viļakas muzeja vadītāja Rita Gruševa, foto: Alvils Baltiņš

 

 

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Erasmus+ projekta Nr. 2019-2-LV02-ESC11-002634 „Give to get” Aktivitātes Viduču pamatskolā

Viduču pamatskolā darbojās brīvprātīgā darba veicējas – Liana no Armēnijas un Helena no Norvēģijas. ...

Viļakas muzejā lekcija “Loginu senkapu 2019.gada izpētes rezultāti”

2019.gadā Viļakas muzejam sadarbojoties ar arheologiem Antoniju Vilcāni un Uldi Kalēju un brīvprātīgajiem izdevās ...

Tiešsaistes pasākums 15. aprīlī uzņēmumiem, īpaši mazajiem un vidējiem

Elektronikas un datorzinātņu institūts organizē tiešsaistes pasākumu 15. aprīlī uzņēmumiem, īpaši mazajiem un vidējiem, ...