Izdots katalogs “ 6. Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2022”

Izdots katalogs “Valdis Bušs 2022”. Katalogā apskatāmas 2022. gada plenēra laikā tapušo darbu fotogrāfijas. 6. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2022” dalībnieki bija mākslinieki: Agra Ritiņa (Latvija), Emilie Kanervo (Somija), Jena Jang (Dienvidkoreja), Solveiga Gutaute (Lietuva), Madara Tropa (Latvija, dzīvo ASV) un Nimet Keser (Turcija).

Digitālajā versija katalogam ir pieejama, sekojot saitei: https://www.calameo.com/books/006840576714feb53c9c3. Plenēra laikā tapušie darbi kļūs arī par ceļojošo izstādi, par kuras pieejamību interesēties Viļakas muzejā.

“Bija aizraujoši vērot, kā plenēra laikā iepazītais Valda Buša mākslas mantojums, Latgales daba, notikumi, sastaptie cilvēki un pat skaņas iedvesmoja dalībnieces atrast savu, individuālu skatījumu un pieeju, ar ko radīt jaunas mākslas vērtības. Mākslinieču radošie rokraksti burtiski caurstrāvoja baltos audeklus, viņām gleznojot stāstus par Viļaku, Ziemeļlatgales īpašo šarmu un daudzējādo kultūrmantojumu un pievienojot neviļus vai tīši veidotas atsauces uz plenērā pieredzēto – nepārprotamas, tiešas un sirsnīgas. Nenoliedzama vērtība ir lieliskā sadarbība starp Balvu novada pašvaldību, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un Balvu Mākslas skolu. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2022” veiksmi nodrošina Balvu novada pašvaldības vadītāja Sergeja Maksimova atbalsts un ieinteresētība plenēra īstenošanā un Vinetas Zeltkalnes projekta vadība. Nepārvērtējama ir Valda Buša ģimenes klātesamība un atbalsts it visā, mums kopīgi “ceļot” Valda Buša māju Viļakā.,” kataloga ievadā raksta plenēra kuratori Elita Teilāne un Māris Čačka.

“Es uzgleznoju divus diptihus – “Veltījums Monē” un “Saulriets Viļakā”. Pirmajā redzams Viļakas ezers un skaidri nolasāma kultūrvēsturiska atsauce, savukārt “Saulriets Viļakā” koncentrē šīs satriecošās mazpilsētas vispārējo skaistumu. Es attēloju vietu, kur notiek

visdažādāko krāsu krustošanās, lietojot svaigi klātas krāsas tehniku un teju neredzamus otas

triepienus, lai demonstrētu vietējās dabas svaigumu,” tā raksta turciete Nimeta.

“Es saku paldies Valdim Bušam par mūs vienojošo saikni jeb tiltu, kura pirmsākumi ietiecas tālajā 1924. gadā, kad Valdis Bušs piedzima šajā skaistajā Latvijas un Latgales vietā – Viļakā! Un saku paldies Dievam par sauli un ainavas dažādo vizuālo un emocionālo buķeti, kuru Valdis Bušs nerimstoši gleznoja savas dzīves laikā,” pateicās latgaliete Agra.

Projekta “6. Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2022”” (līguma Nr. LKP2022/01) norisi atbalstīja Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts Kultūrkapitāla un AS Latvijas valsts meži finansiāls atbalsts.

Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne, mob.t. 29373559

Citas ziņas no šīs kategorijas

Traktortehnikas īpašnieku ievērībai!

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu ...

Izskanējuši Lieldienu koncerti Viļakā un Borisovā

Pirmajās Lieldienās ikviens tika laipni gaidīts uz svētku koncertiem kultūras iestādēs Viļakā un Borisovā. ...