Žīguru kultūras nama līnijdeju grupa “Punktiņi” uzstājās Veclaicenes tautas namā koncertā “Sadancojam Veclaicenē”

Lieldienu saulainajā rītā Žīguru kultūras nama līnijdejotājas posās tālajā ceļā uz Alūksnes novada Veclaicenes pagastu, lai uzstātos deju koncertā “Sadancojam Veclaicenē” un iepazītu Vidzemes skaistākos skatu torņus, dabas takas un medus muzeju.

Pašā sākumā mēs apmeklējām Mišu medus muzeju, kur aizrautīgi, sirsnīgi un zinoši saimnieks Artis atklāja biškopju pasauli. Šī ir kolosāla vieta, kur pilnīgs klusums, tik dzirdama strautiņu ūdens tecēšana.

Tālāk turpinājām ceļu uz Veclaicenes tautas namu, kur mūs sagaidīja burvīga tautas nama vadītāja Maija Rozīte ierādīja telpas, lai varam sagatavoties koncertam. Koncertu “Sadancojam Veclaicenē” kuplināja: Veclaicenes tautas nama līnijdeju grupa (vadītāja Dace Ķelne),  Žīguru kultūras nama ritmikas un linījdeju grupa “Punktiņi” (vadītāja Laima Timmermane), Veclaicenes tautas nama deju kolektīvs “Korneti” un Hānjas deju kolektīvs (vadītāja Ulvi Tommiku). Kā arī bija iespēja apskatīties apsveikumu kartiņu izstādi  “Apsveikums no pagātnes”. Saviesīgajā daļā tika sumināts deju kolektīvs “Korneti”, kuram 2021.gada decembrī apritēja 5 gadi kopš izveidots.

Turpinājumā devāmies pa Drusku pilskalna taku līdz Kornetu skatu tornim, kur skatu torņa pakājē sagaidīja Lieldienu zaķis,  ar kuru iespēja bija nofotografēties. Izbaudot kalnainās ainavas, tālāk devāmies uz atpūtas vietu “Katiņkalnā”, kur bija iespēja izšūpoties dažnedažādās šūpolēs, kā jau Lieldienās pienākas. Apskatīt dažādus vides objektus un skata torņa platformu, no kuras varēja baudīt gleznaino Veclaicenes ainavu.

Dodoties mājupceļā iegriezāmies Alūksnes augstienes augstākajā kalnā – Dēliņkalnā, kura augstums ir vairāk nekā 70 metri. Kā arī uzkāpām Dēliņkalna 27 metru augstā skatu tornī un ekskursijas noslēgumā, protams, iegriezāmies Alūksnes salas pilsdrupās.

Paldies līnijdeju meitenēm par izturību un burvīgi pavadīto laiku!

Īpašs paldies mūsu šoferītei un fotogrāfei Kristīnei!

Žīguru kultūras nama ritmikas un līnijdeju grupas “Punktiņi” vadītāja Laima Timmermane

Citas ziņas no šīs kategorijas

Psiholoģijas lekciju cikls noslēdzies

13. un 14.aprīlī psiholoģe Inese Lietaviete novadīja 2 lekcijas izglītojamajiem Rekavas vidusskolā un Viļakas ...

Balvu novada domes sēde 2024.gada 27.jūnijā

Balvu novada domes priekšsēdētājs  Sergejs Maksimovs sasauc domes sēdi 2024.gada 27.jūnijā, plkst.09.00. Sēde notiks klātienē Bērzpils ...

Plenērs “Valdis Bušs 2023” ir atklāts

2023.gada 11.jūlijā 7.Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2023” ir atklāts. Šogad plenērā piedalās Mahamudul ...