Balvu novads tiek pārstāvēts Vidzemes tūrisma informācijas tirgū Cēsīs!

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Balvu novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Projekts “GreenWays Riga – Viļaka” (“Zaļie ceļi Rīga – Viļaka”) tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Šī gada 5. februārī, Cēsīs, Pils laukumā norisinājās izstāde Vidzemes tūrisma informācijas tirgus, kas pulcēja tūrisma un radošo industriju pārstāvjus, lai tirgus apmeklētājus iepazīstinātu ne tikai ar 2022. gada tūrisma jaunumiem un aktuālajiem piedāvājumiem, bet arī lai iegādātos vietējo mājražotāju un amatnieku saražoto produkciju. Šī izstāde bija kā alternatīvs pasākums jau ierastajai šajā laikā notiekošajai tūrisma izstādei “Baltour”, kura šogad tika pārcelta uz aprīli, bet aizvadītajā gadā izstāde nenotika, tāpēc tūrisma speciālisti un ceļotāji ir noilgojušies pēc satikšanās, komunikācijas un jaunākās informācijas iegūšanas no pirmavotiem.

Tūrisma informācijas tirgū piedalījās arī Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs kopā ar Arnitas labsajūtu darbnīcu, visas dienas garumā apmeklētājus iepazīstinot gan ar Latvijas-Krievijas pārrobežas projekta zaļo ceļu Nr. LV-RU-006 “Greenways Riga – Pskov” un posmu “Gulbene – Balvi – Viļaka 75 km”, gan informējot par populārākajiem un jaunākajiem tūrisma objektiem, gan jauno Balvu novada tūrisma karti. Par apmeklētāju labsajūtu parūpējās Arnita Melberga, cienājot ar ingvera sīrupu, mājas konfektēm, atklājot dažādu tēju un sīrupu labās īpašības, iepazīstinot ar pirts skrubjiem un vannas sāls maisiņiem, kā arī sniegtajiem pirts pakalpojumiem. Kopīgajā teltī apmeklētāji varēja iepazīties arī ar z/s Kotiņi jauno produkciju un produktu pasūtīšanu internetveikalā.

Visas dienas garumā par Meteņu dienas maltīti rūpējās saimniece Ilze Briede no Brantu muižas (Smiltenes novads).

Cēsu novadu pārstāvēja gan “Veselības laboratorija”, gan Edīte Aurēna ar dažādiem pinumiem un viesu nams “Jaun-Ieviņas”, kas apmeklētājus sagaidīja ar dzīvo uguni un bungu skaņām, savukārt Turaidas muzejrezervāts piedāvāja izspēlēt seno priekšmetu un senvārdu atapazišanas spēli, bet Valmieras novads kopā ar tūrisma profesionāļiem piedāvāja iepazīties ar Mini zoo “Mežiņi”, kuri uz izstādi bija atveduši savus lolojumus angoras trušus, kā arī nogaršot un iegādāties vīna darītavas “Matilde” brūvējumus.

Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra teltī varēja iepazīties gan ar “A Ceramics un Mindset and Heels” modernajiem keramikas traukiem un rotām, gan mājas dzērienu ražotni “Vecpāpāni” piedāvājumu un tūrisma jaunumiem Gulbenes novadā. Alūksnes Tūrisma informācijas centra teltī apmeklētāji varēja aplūkot un iegādāties Uģa Puzuļa darbus un smelties idejas ziemas galvaspilsētas apmeklējumam.

Vidzemes Radošo stropu telpās tirdziņa apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar “Impro” ceļojumu piedāvājumiem 2022. gadam un iegādāties vietējo amatnieku ražojumus.

Vidzemes tūrisma informācijas tirgus tika aizvadīts Meteņu laikā – viduspunktā starp Ziemassvētkiem un Lieldienām, kad, domājot par jauno aktīvo tūrisma sezonu, tika piedāvātas pārbaudītas vērtības un jaunas idejas Vidzemes un kaimiņu novadu apceļošanai.

Tirgus dalībnieki novērtēja iegūtos kontaktus un jaunas sadarbības iespējas, tūrisma bukletu apmaiņu, kā arī iespēju popularizēt savu novadu, tāpēc liels paldies par uzdrīkstēšanos un pasākuma organizēšanu Vidzemes tūrisma asociācijai, biedrībai “Vidzemes Radošie stropi” un Cēsu novada pašvaldībai šajos sarežģītajos apstākļos.

Īpaša pateicība tiek izteikta arī Arnitai Melbergai par degustācijas nodrošināšanu un z/s Kotiņiem par produkcijas nodrošināšanu telts noformēšanai.

Foto no Travelnews.lv par pasākumu var apskatīt šeit.

Informāciju sagatavoja:
Inese Matisāne
Tūrisma informācijas konsultante
Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs
Balvu novada pašvaldība
Foto: Jānis Sijāts, Inese Matisāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Piedzīvojumu nakts uz #Labsvaibs viļņa

Projekts nr. Nr. VP2021/1-110 „#Labsvaibs” uzņem apgriezienus un īstenota kārtējā aktivitāte, kas šoreiz norisinājās ...

Par pagastu un novadu nosaukumiem sakarā ar reģionālo reformu

Sakarā ar paredzamo administratīvi teritoriālo reformu, kas saistīta gan ar izmaiņām pagastu pašreizējā statusā, ...