Izrāde – lekcija “Saruna ar un par Čaku” kopā ar Latvijas Skolas somu

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 21. novembrī Viduču pamatskolas 8.-9.klašu skolēniem bija iespēja ļiteratūras stundās noskatīties Cēsu Mazais Teātris tiešraides izrādi “Saruna ar un par Čaku”, kas veltīta Aleksandra Čaka 120. dzimšanas dienai.

Kamēr esam attālinātajā dzīves ritumā, baudījām izrādi “caur ekrānu”, tas gan nemazināja interesi uzzināt ko jaunu, vērot aktierspēli un iepazīt Čaku no cita skatupunkta.

   Pēc izrādes noskatīšanās jaunieši dalījās pārdomās par redzēto, dzirdēto un izteica savu vērtējumu.

“Man patika Čakiņš – viņam bija laba humora izjūta,” tā secina Indriķis.

Egiju ļoti aizrāva Čakiņa sulīgie smiekli un dziedātā dziesma, interesantas bija fotogrāfijas no A.Čaka dzīves.

“Man patika ideja par spēlēm, kuras varētu izveidot, balstot to noteikumus un darbības uz A.Čaka stāstu motīviem,” tā spriež Žanete.

Eduards uzzināja, ka Čaks esot pratis 5 valodas.

Saivis piebilst, ka nedaudz nesaprata izrādes galveno domu, pietrūka kādas aktivitātes tieši priekš skatītājiem.

“Šī izrāde papildināja manas zināšanas par dzejnieku. Sapratu, ka Čaks savā dzīvē ir bijis nopietns cilvēks. Mani uzrunāja rakstnieka teiktais, ka “dzīvi vajag nodzīvot tik godīgi, cik tu spēj”,” teic Raivita.

Kristeraprāt, teātra aktieri ļoti profesionāli vadīja izrādi un sarunu ar Čakiņu, bija nedaudz jautri, bija arī lietas, par kurām cilvēkam būtu jāaizdomājas mūsdienās.

Agnese atzīstas, ka par A.Čaku neko daudz nav zinājusi iepriekš, taču šī saruna viņu ieinteresējusi izlasīt kādu autora sarakstītu stāstu vai dzeju. Agnesei ļoti patika arī pats Čakiņš – lelle, aktieru meistarība.

Man pašai interesanti likās tas, ka Čakiņa soliņš bija veidots no RAIŅA “Kopoto rakstu” grāmatām, vai tik tā nav kāda slepena zīme… Tiešām nezināju, ka Čaks ir bijis kaķu mīļotājs. Čakiņš uzsvēra, ka svarīgākais dzīvē ir nedzīvot vientulībā. Izrāde bija lieliska iespēja iepazīt dzejnieku, vērot aktierspēli, aizdomāties par dzīves vērtībām agrāk un tagad.

Teksts un foto: Viduču pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Babāne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Piegādāts sniega motocikls zivju resursu aizsardzībai

Šī gada oktobra sākumā, Balvu novada pašvaldība, saņēma sniega motociklu ar piekabi, Valsts Zivju ...

Apstiprināja pašvaldības sniegtos ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumenerģijas piegādes tarifus, kuri stāsies spēkā no 2022.gada 1.maija

Šodien, 24.martā, attālinātā režīmā, notika kārtējā Balvu novada domes sēde, kuras darba kārtībā deputāti ...

Informācija par projektu Nr. 8.1.2.0/18/I/001

2019.gada augustā un septembrī sekmīgi noslēdzās projektā Nr. 8.1.2.0/18/I/001 “Modernizēt mācību vidi Viļakas Valsts ...