Ceļojam mākslas pasaulē ar projekta “Skolas Soma” iespēju

Viļakas Valsts ģimnāzijas 1.-4.klašu skolēni virtuāli baudīja iluzionistu Pecolli –SIA “International Show Production”  brīnišķīgu mūsdienu cirka/ teātra izrādi “Zemūdens burbuļu pasaulē”. Ar aizrautību  baudījām izrādes darbību, kura notiek it kā zemūdens pasaulē.

Galvenais  mākslinieks  izrādes laikā sastopas ar vairāk vai mazāk reāliem zemūdens iemītniekiem un, pateicoties viņiem, uzzina daudz vairāk pats par sevi, lai izrādes beigās saprastu, ka laime nav jāmeklē nekur ārpusē, bet katram sevī pašā, un mums ir dotas visas iespējas to paveikt.

Izrādē izmantoti dažādu skatuves mākslas jomu elementi- cirka māksla (ziepju burbuļu māksla, burvju māksla, akrobātika, žonglēšana), aktiermeistarība, zīmēšana ar smiltīm, deja, pantomīma.

Savukārt 5.-6. klašu skolēni ceļoja  ar burvju māksliniekiem Daci, Danti un Enrico Pecolli Iluzionisma teātra, muzeja Mystero nodarbībā, kur iepazinās ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē. Skolēni uzzināja, kurš ir populārākais burvju triks pasaulē, kā arī paši kopā ar māksliniekiem, caur ekrānu iemācījās un izspēlēja triku ar monētu.

Iepazinās ar iluzionisma tapšanas vēsturi Latvijā. Virtuālās nodarbības  laikā, skolēni tika aicināti doties līdzi ekskursijā pa maģisko Iluzionisma muzeju, teātri 2 stāvos. Ielūkojās slavenā amerikāņu iluzionista Hudini atslēgu noslēpumu kambarī un uzzināja, kurš burvju mākslinieks pirmais izdomāja burvju Kino trikus.

Šīs piedāvātās izrādes- nodarbības skolēnus iepazīstina ar skatuves mākslas žanru daudzveidību, popularizē Latvijas kultūras dzīves daudzveidīgumu.

Viļakas Valsts ģimnāzijas projekta “Latvijas skolas soma” koordinatore I. Krilova

Citas ziņas no šīs kategorijas

Par Viļakas novada domes darba laiku

Sakarā ar epidemioloģisko situāciju no 29.01.2021 līdz 14.02.2021 Viļakas novada domes administrācija darbu turpina ...

Var sākt aizpildīt platību maksājumu provizorisko iesniegumu

No šā gada14.februāra ikviens lauksaimnieks var sākt aizpildīt informāciju vienotajā platību maksājumu iesniegumā. Šādu ...

Veselības veicināšanas projekta aktivitātes 2019.gadā

2019.gadā projektā Nr. 9.2.4.2/16/I/073 “Veselības vecināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā” notikušas šādas aktivitātes: 35 ...