Projekts “Latvijas Skolas Soma”

Sagaidot Latvijas 103. dzimšanas dienu, Viļakas Valsts ģimnāzijas  7.-12. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties audiovizuālu koncertlekciju ar nosaukumu “Lāčplēša dienā”, kuru radījuši  pazīstamie jaunās paaudzes mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma- Ķirse un komponists Jānis Ķirsis. Tā tapusi kultūrizglītojošās programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Šī koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Latvijas Brīvības cīņās, atceroties un godinot visus tos, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Koncertuzvedumā skanēja fragmenti no Rūta Dūduma- Ķirse un Māras Zālītes rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kinofilmām “Nameja gredzens”, “Vella kalpi”, “Pūt, vējiņi”, Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesma”, arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika.

 Muzikālo vēstījumu papildināja vēsturiski fotouzņēmumi un video fragmenti, kā arī skolēniem sagatavotas darba lapas, kuras bija iespēja pildīt pēc koncertlekcijas noskatīšanās.

VVĢ projekta “Latvijas skolas soma” koordinatore Ija Krilova

Citas ziņas no šīs kategorijas

Par saskarsmes uzturēšanu bērniem un vecākiem

Dažādu iemeslu dēļ valstī ir bērni, kuri nedzīvo kopā ar saviem vecākiem vai dzīvo ...

Aktivitātes Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”

“Ir atkal laiks, kad gaidām Ziemassvētkus-to svēto brīnumu, ko dziļi izjūt sirds un prāts,Klāt ...

Veiksmīgi noslēgušies būvdarbi grupu dzīvoklī un dienas aprūpes centrā

Viļakas novadā, projekta Nr. Nr. 9.3.1.1./18/I/017 „Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide  un attīstība ...