Jauniešu aktivitātes oktobrī Semenovā

Medņevas jauniešu biedrības „Paspārne” projekta Nr. 5 „Kopā nāc, darīt sāc!” ietvaros 2021.gada oktobra mēnesī norisinājās aktivitāte „ Zini, dari, piedalies!” Ikdienā un īpaši šajā laikā nozīmīgi ir rūpēties par savu veselību. „Ziepju gatavošanas tradīcijas” –tā bija vienreizēja iespēja uzzināt interesantus faktus, izpētīt, salīdzināt dažādas ziepes un noskaidrot kā pašiem pagatavot savas ziepes. Jaunieši varēja apzināties senču tradīcijas un izzināt dabas dziedinošo spēku, papildināt zināšanas par dažādām zālītēm un augiem, kuras mēs varam pievienot gatavojot ziepes- gan ar dziedinošu spēku vai arī kā dekorāciju.

Andra Korņejeva spēja sniegt atbildes uz jauniešu jautājumiem par dažādu ziepju gatavošanas iespējām, kā arī piedāvāja izsmaržot  dažādas ēteriskās eļļas: tējas koks, citrons, greipfrūts u.c., kuru smaržu varēja pievienot savām gatavotajām ziepēm. Gatavojot ziepes, jaunieši prātoja, ka vajadzētu skaisti iesaiņot savu ziepju gabaliņu, lai tas noderētu kā mīļa dāvaniņa kādam cilvēkam Ziemassvētkos.

Jauniešiem bija arī dota iespēja piedalīties „Dāvanu saiņošanas darbnīcā”. Dāvanas ārējais izskats ir pirmais, ko dāvanas saņēmējs ieraudzīs. Dāvanu iesaiņojums palīdz padarīt lietas skaistākas, interesantākas un rada pārsteiguma motīvu. Daudzi jaunieši jau kādreiz bija kaut vienu  dāvaniņu saiņojuši, tomēr bija arī tādi, kas to darīja pirmo reizi un viņi jutās pārsteigti par padarīto darbiņu. Jaunieši mācās un izprot lietas no jauna, attīsta savas prasmes, papildina zināšanas, kā arī smeļas radošas idejas savstarpējā sadarbībā.

Informāciju sagatavoja biedrības locekle Antra Prancāne.

Foto no pasākuma arhīva.

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Citas ziņas no šīs kategorijas

Aprīlī atsākās būvdarbi bijušajā linu fabrikas teritorijā

Par balto un sniegoto šī gada ziemu priecājās bērni, jaunieši un pieaugušie, bet būvfirmām ...

Tautsaimniecības un vides komitejas sēde

Tautsaimniecības un vides komitejas priekšsēdētājs Jānis Trupovnieks sasauc Tautsaimniecības un vides komitejas sēdi 2022.gada ...