Balvos pēc Veselības ministrijas lūguma tiek atvērta Covid-19 nodaļa

Strauji pieaugot Covid-19 vīrusinfekcijas hospitalizēto (stacionēto) pacientu skaitam slimnīcās, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība slimnieku ārstēšanai ar šodienu, 4.oktobri atver Covid-19 nodaļu Balvos ar 14 gultasvietām.

Lai gan vēl joprojām slimnīcu apvienības ieguldījumi, atverot Covid-19 nodaļas 2020.gada decembrī, no valsts puses nav samaksāti, pēc Veselības ministrijas uzstādījuma ir pieņemts lēmums vienu Covid-19 nodaļu atvērt.

Mēs esam par to, lai mūsu vietējiem iedzīvotājiem būtu labāk un ārstēšanās varētu būt tuvāk mājām. Tāpat arī personāls iepriekšējā Covid-19 uzliesmojumā sevi ir pierādījis kā atbildīgu un profesionālu komandu, kas parāda, ka varam atkārtoti mobilizēties, nodrošinot pilnvērtīgu pacientu aprūpi un ārstēšanu arī šajā rudenī.

Paldies ārstiem, māsiņām un sanitāriem, kuri ir gatavi uzņemties šo sarežģīto, emocionāli izsmeļošo darbu un, kā iepriekšējā pieredze rāda, arī uzklausīt un dāvāt sirds siltumu.

Uz jautājumu par otras Covid-19 nodaļas atvēršanu, varam teikt, ka tās nebūs, jo klātienes mācības skolā un bērnu dārza apmeklējumi veicina dažādu vīrusu saslimstības pieaugumu, līdz ar ko bērnu nodaļai ir lielāka noslodze un ir nepieciešamas savas telpas.
Atgādinājumam, 2020.gada decembrī, palielinoties Covid-19 pacientu noslodzei slimnīcās, Balvu slimnīcas bērnu nodaļa uz laiku tika integrēta terapijas nodaļā, tādējādi ļaujot izvietot vēl 10 pacientu gultas Covid-19 otras nodaļas atvēršanai. Tagad bērnu nodaļa ir veiksmīgi atgriezusies savās telpās un turpina mazāko pacientu uzņemšanu un ārstēšanu.
Tomēr ceram vēl arī uz iedzīvotāju uzticību zinātnei un medicīnai, un izvēlei par labu vakcīnai. Vakcinācija vēl joprojām katru nedēļu Balvu un Gulbenes vakcināciju kabinetos pēc pieraksta uz konkrētu datumu un laiku notiek, turklāt brīvi pieejamas arī dažādu ražotāju vakcīnas.
No 2020.gada 5.decembra līdz Covid-19 nodaļu slēgšanai 15.maijā slimnīcā tika ārstēti 304 pacienti ar smagu un vidēji smagu Covid-19 slimības gaitu.

Turpinām arī pēc Covid-19 pacientu ārstēšanu un rehabilitāciju, kā arī mums ir iegādātas četras iekārtas pacientiem, kuriem nepieciešama skābekļa terapija mājās.

Informāciju sagatavoja Lana Upīte,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”

Citas ziņas no šīs kategorijas

Realizēts projekts “Grants seguma ceļa “Upīte – Nikolajevka” pārbūve Viļakas novada Šķilbēnu pagastā”

Viļakas novada dome ir realizējusi projektu Nr.19-07-A00702-000095 “Grants seguma ceļa “Upīte – Nikolajevka” pārbūve ...

Aicinām uz tiešsaistes Iedzīvotāju forumu

Biedrības „RITINEITIS”  projekta “Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē” mērķis – stiprināt un nodrošināt atbalstu Ziemeļlatgales iedzīvotāju ...