Nodarbību cikls “Veselīgs uzturs gadalaikos”

Čaklākie “Veselīga uztura” nodarbību apmeklētāji noteikti atceras kādus veselīgus salātus un našķus ēdām pasākumā “Veselīgs uzturs vasarā”. Septembrī ir sākusies projekta Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas pilsētā un apkaimē” nodarbību sērija “Veselīgs uzturs – rudens”. Pirmās nodarbības jau notika Borisovā, Viļakā, Semenovā un Rekovā.

Visiem interesentiem, ievērojot COVID -19 pandēmijas noteiktos epidemioloģiskos pasākumus, ir iespējams vēl apmeklēt Rudens nodarbības. 17.septembī plkst. 13.00 nodarbība un degustācija notiks Žīguru kultūras namā un plkst. 16.00 nodarbība un degustācija notiks Susāju pagasta pārvaldes zālē. Un sestdien 18.septembrī Veselīgs uzturs gadalaikos – rudens nodarbība un degustācija plkst. 10.00 sāksies Kupravas pagasta pārvaldē vai laukumā pie pagasta pārvaldes.

Sertificēta uztura speciāliste Baiba Bērtiņa rudens cikla nodarbībās aicina apmeklētājus padomāt arī par imunitātes stiprināšanu. Kā arī atgādina, svarīgi ir ikvienam uzņem pietiekoši daudz ūdeni. Dienā nepieciešamas vismaz 8 -10 glāzes ūdens. Uztura speciāliste ir novērojusi, ka svarīgi cilvēkiem ir uzņemt minimālo cukura devu, bet nedrīkst aizrauties ar saldumu lietošanu. Kā arī jāatceras kādos produktos atrodas labie tauki, piemēram, zivis, avokado, rieksti, olīveļļa. Baiba ir novērojusi, ka mēs par daudz lietojām gaļu uzturā, bet par maz skābpiena produktus. Enerģiju, ko neizmantojam, tā uzkrājās taukos. Uztura speciāliste iesaka augļus ēst līdz plkst. 16.00, vakariņās ēst piena produktus, ko organismam ir vieglāk pārstrādāt. Par veselīgu uzturu varētu runāt stundām, dienām un gadiem.

Veselīga uztura nodarbībās svarīga ir degustācijas daļa, kuras laikā veselīga uztura speciāliste parāda kā pagatavot veselīgu maltīti. Rudens sezonā ēdām cukini (var izmantot arī kabaci) salātus ar pilngraudu makaroniem, nogaršojām bumbieru-banānu kokteili ar spinātiem un banānu-ābolu kokteili ar zemesriekstu sviestu. Viļakas nodarbības apmeklētājiem vairāk garšoja bumbieru un banānu kokteilis, bet daži priekšroku deva neierastākajam kokteilim ar zemesriekstu sviestu. Neparasto un ļoti garšīgo ābolu našķi ar zemesriekstu sviestu pieteicās palīgā pagatavot arī Viļakas Valsts ģimnāzijas jaunietes. Ir cilvēki, kuri saka, ka neēd ķirbjus, bet Baibas cepto neparasto šokolādes kūku ar ķirbjiem (kur tā sastāvā ir 400 g) un rudzu miltiem ēd visi un brīnās, kad uzzina kūkas recepti.

Aicinām visus interesentus (ar derīgu C-19 sertifikātu) pašus pārliecināties par garšīgajiem un veselīgajiem ēdieniem, ko ir iespējams pagatavot ievērojot veselīgu un sabalansētu uzturu. Nākotnē ir plānotas veselīga uztura nodarbības arī ziemas un pavasara sezonā.

Teksts un foto: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Uzmanību autobusu Alūksne-Liepna-Viļaka-Kārsava-Rēzekne un Rēzekne-Kārsava-Viļaka-Liepna-Alūksne pasažieriem!

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram ...

Apmācību cikls „Līdzdalības un līderības prasmes”

Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021.gadam Aktīvo iedzīvotāju fonda Latvijā, programmas “Demokrātijas ...