Uzsākts projekts „Viens par visiem-visi par vienu”

Biedrība „Skolēnu vecāku biedrība” sadarbībā ar Viļakas Valsts ģimnāziju īsteno projektu „Viens par visiem-visi par vienu”, kā mērķis ir veicināt piederības sajūtu savai klasei un skolai Viļakas Valsts ģimnāzijas 5.-12.klašu audzēkņu vidū, kopīgi organizējot skolēnu izplānotas neformālās izglītības aktivitātes, kas vērstas uz savstarpēju sadarbību, saliedēšanos un piederības sajūtas radīšanu.  

Skolēna labsajūta savā klasē būtiski ietekmē vēlmi apmeklēt mācību iestādi un sekmes, tāpēc katrai klasei projektā dota iespēja īstenot savu saliedēšanās aktivitāti, lai iedvesmas pilni uzsāktu jauno mācību gadu.

Pirmā aktivitāte, kas notika 20.augustā, bija „Astotie saliedējas!” , kā ietvaros skolēni izjuta atkal satikšanās prieku, piedaloties orientēšanās sportā un kopīgi pavadot pēcpusdienu Viļakas jauniešu iniciatīvu centrā. Skolēni spēlēja dažādas saliedēšanās spēles un dalījās vasarā gūtajos iespaidos.

12.klases audzēkņi savu saliedēšanās aktivitāti „Divpadsmitie rullē!” īstenoja 25.augustā, dabas parkā „Balkanu kalni”. Klasei saistoši bija izmēģināt lāzertaga spēli, ko lielākā daļa audzēkņu darīja pirmo reizi. Lāzertaga spēlē jaunieši izjuta piedzīvojumu un komandas garu un apzinājās, ka komandā ir spēks, ka reizēm ir jāpaļaujas uz klasesbiedru, lai kopīgi sasniegtu izvirzīto mērķi, kas svarīgi arī skolas un mācību vidē.  Divpadsmitajai klasei šis ir pēdējais mācību gads un skolēnus būtiski ietekmējušas pandēmijas sekas, tāpēc, lai mācību process norisinātos veiksmīgi un produktīvi, svarīgi veicināt stabilu skolēnu psihoemocionālo stāvokli, ko ietekmē arī klases vide un savstarpējās attiecības.

“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Madara Jeromāne

Foto no projekta arhīva

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Informācija iedzīvotājiem par valsts apmaksātām krūts vēža profilaktiskajām pārbaudēm

Vēža savlaicīgas atklāšanas programma ietver valsts apmaksātas dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu ...

DI pakalpojumu aktualitātes GRT personām

Projekta Nr. 9.2.2.1./15/I/005 „Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” plašāk ir pazīstams, kā DI, kura ...

Aicinām uzņēmējus pieteikties dalībai

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Latgales Plānošanas reģionu ...