Sv. Mateja vitrāža restaurēta

Viļakas Romas katoļu draudzi turpina iepriecināt Dieva piepildītie nodomi un darbi Ziemeļlatgales pērles 130. dzimšanas dienā. Sv. Matejs ir viens no divpadsmit Jēzus Kristus apustuļiem un viens no četriem evaņģēlistiem. Saskaņā ar Jauno Derību, viņš bija viens no Jēzus augšāmcelšanās un debesbraukšanas lieciniekiem. Viļakas Romas katoļu draudzes vieni no lielākajiem svētkiem ir Sv. Mateja svētki, kura piemiņas diena ir 21. septembris.

Viļakas katoļu baznīcā pie Dievmātes altāra kreisajā pusē atrodas Sv. Mateja skulptūra. Viļakas pilsētas kapsēta tiek saukta par Sv. Mateuša (latviski Matejs, poliski  Mateusz, latīniski Matthaes) kapsētu.  SIA Glassica restaurators Andris Kļavnieks izstrādāja dizainu virsgaismas vitrāžai virs ieejas durvīm pa labi, to saskaņojām ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi. Saņemot pārvaldes atļauju, restaurators uzsāka darbus pie vitrāžas restaurācijas. Vitrāžas centrā ir redzams eņģeļa tēls un svētā vārds ir attēlots latīniski. Šīs vitrāžas restaurācija ir finansēta no ziedojumiem. Esam priecīgi, ka ir noslēgusies visu baznīcas centrālās puses vitrāžu restaurācija.

“Paldies žēlīgajam Dievam par labajiem laikapstākļiem! Paldies daudziem par materiālu un garīgu atbalstu. Paldies ikkatram, kas priecājas par mūsu Pērles uzspodrināšanu!  Vēl atliek pēdējie 4 logi (otrā stāva telpās pie centrālā altāra, labajā un kreisajā pusē). Diemžēl precīzu nepieciešamo naudas summu zināsim pēc dažām dienām, kad tiks iepirkti vajadzīgie materiāli, bet noteikti viss būs labi. Ja kāds vēl nav atbalstījis mūsu vitrāžas, šeit ir iespēja: Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu draudze, Reģ.nr.: 90000450413, Konts: LV33UNLA0050010527958. Lai Dievs svētī!” teica Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels.

Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne
Foto: Vineta Zeltkalne un pr. Guntars Skutels

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Jaunieši dodas pieredzes apmaiņas braucienā

Skolēnu parlaments ir kā saite starp skolēniem un skolotājiem, tāpat tas spēj ietekmēt skolēnu ...

Atjaunotas margas diviem tiltiem Vecumu pagastā

Vecumu un Susāju pagasta tehniskie darbinieki atjaunoja margas pāri diviem tiltiem Vecumu pagastā. Margas ...

Ložu šāvēji Lietuvā

No 17.- 19. janvārim Polonijā (Lietuvā) notika 24. Starptautiskās  sacensības ložu šaušanā. Mūsu  skolas ...