Viļakas novadā sagaidīti “Gaismas ceļš” lāpu skrējiena dalībnieki

Sagaidot Vasaras saulgriežus, jau otro gadu, sadarbojoties biedrībai “1836”, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, norisinājās lāpu skrējiens apkārt Latvijai – “Gaismas ceļš”. Katra pierobežas pašvaldība tika aicināta uzņemt lāpas nesējus, sagaidot un pavadot skrējiena dalībniekus stafetes maiņas punktos un visiem kopīgi iedegot “Gaismas ceļa” ugunskurus. 1836 “Gaismas ceļš” uzsākās 16.jūnijā Kolkā un noslēdzās 20.jūnija novakarē Krāslavā.

19.jūnijā “Gaismas ceļš” izvijās cauri arī Viļakas novadam cauri Žīguriem, Viļakai, Šķilbaniem un Upītei.

Lai gan no Liepnas skrienot nākamā ugunskura iedegšana bija tikai Viļakā, pie Viļakas un Alūksnes novada robežas skrējēji tika apgādāti ar augļiem un ūdeni, kā arī svinīgi tika sagaidīti un pavadīti  Žīguros. Cauri Žīguriem atbalstīt skrējējus devās meitenes  – Alīna Šaicāne, Arīna Nipera un Elza Gūtmane, savukārt pirms Žīguru estrādes, pie nesen kā ieraktā jaunā 1836 stabiņa, kura iniciators bija Ainārs Miņins, skrējējus ar dziesmām sagaidīja Žīguru folkloras kopa “Mežābele” kopā ar pagasta darbiniekiem un iedzīvotājiem. Ainārs Miņins arī pavadīja komandu “Trejritenis” no Liepnas līdz  Žīguriem un Viļakai, kopā noskrienot 30 km garu posmu 30 grādu karstumā, kas bija garākais posms “Gaismas ceļā”. Pa posmiem pievienojās arī Ralfs Ludikovs un Raitis Štotaks.

Viļakā skrējējus pie Viļakas ezera sagaidīja tūrisma speciāliste Inese Matisāne, Rekovas kultūras centra vadītājs Normunds Orlovs ar Alīnu Kalacku kā arī atbalstītāji no Žīguriem.

Pasākuma organizatori un sagaidītāji Viļakā, iededzot ugunskuru, vienojās kopīgā dziesmā “Visapkārt Gaisma ausa”  un jau pēc neilga mirkļa skrējēji no komandas “Selga” uzsāka savu ceļu tālāk, nesot lāpu pretī nākamajai komandai Šķilbanos un Upītē.  Atskrējušie dalībnieki devās kopīgā lēcienā Viļakas ezerā atveldzēties un pavadošā ekipāža, atpūtušies, devās tālāk.

Upītē skrējējus sagaidīja Slišānu ģimene, kur tālāk jauno komandu līdz Zeļčiem ar velosipēdu pavadīja Uldis Fogelis un līdz Baltinavai Kajs Fogelis.

Tekstu sagatavoja: Inese Matisāne

Foto: No dalībnieku un atbalstītāju arhīviem

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sestdiena, 13.jūnijs- pārceltā darba diena

Viļakas novada dome informē, ka 2020.gada darba diena 22.jūnijs ir pārcelta uz sestdienu, 2020.gada ...

Uzsākti DI ēku labiekārtošanas plānošanas darbi

Pēc ēku remontdarbu pabeigšanas, ir uzsākta telpu labiekārtošanas plānošana, nosakot nepieciešamo mēbeļu izmērus, krāsas ...