Nodarbību cikls “Veselīgs uzturs gadalaikos”

Projektā Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā” ir uzsākta nodarbību sērija “Veselīgs uzturs gadalaikos”. Izsludinātajā iepirkuma procedūrā uzvarēja uztura speciāliste Baiba Bērtiņa no Madonas novada.

Nodarbību ciklā plānots noorganizēt 28 klātienes pasākumus “Veselīgs uzturs gadalaikos”:

– 7 pasākumi “Veselīgs uzturs pavasarī”,

– 7 pasākumi “Veselīgs uzturs vasarā”, 

– 7 pasākumi “Veselīgs uzturs rudenī”,

– 7 pasākumi “Veselīgs uzturs ziemā”.

Katrā Viļakas novada pagastā (Kupravas pagasta pārvaldē, Medņevas tautas namā, Susāju pagasta pārvaldē vai Susāju pagasta kultūras norises vietā kultūrvēstures lauku sētā “Vēršukalns”, Šķilbēnu pagasta kultūras centrā “Rekova”, Borisovas tautas namā, Žīguru kultūras namā) un Viļakā (norises vieta tiek precizēta katrai nodarbībai) plānota 1 nodarbība konkrētajā gadalaikā. Katrā vietā notiek 4 dažādas nodarbības.

Nodarbību galvenais mērķis ir kā pagatavot veselīgu uzturu katrā no gadalaikiem: pavasaris, vasara, rudens ziema, kā pagatavot veselīgus ēdienus, izmantojot Latvijā audzētus produktus atbilstoši gadalaikam. Uztura speciālistes vadītā nodarbība sastāv no lekcijas teorētiskām zināšanām par veselīgu uzturu un tiek nodrošināta arī ēdienu degustācija, sezonas ēdieniem, kurus ir sagatavojusi uztura speciāliste.

Pirmās nodarbības “Veselīgs uzturs vasarā” ir jau notikušas Kupravā, Borisovā, Žīguros un Viļakā. Nodarbības notika ārtelpā pie tautas vai kultūras nama vai arī konkrētās teritorijas estrādē. Tās noritēja ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus. Pēc pirmajām nodarbībām ir saņemtas ļoti pozitīvas nodarbību dalībnieku atsauksmes. Dalībnieki esot ieguvuši ļoti vērtīgu informāciju, kuru iepriekš nav zinājuši un par kuru iepriekš neesat aizdomājušies. Īpaši ieinteresētas bija jaunietes Viļakā, kuras pēc izsniegtajām receptēm vēlējās degustētos ēdienus pagatavot arī pašas.

Aicinām Viļakas novada iedzīvotājus, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos pasākumus, apmeklēt turpmākās Veselīga uztura nodarbības “Vasara” jau 3.jūlijā no plkst. 10.00 – 12.00 Vēršukalnā, Susāju pag., 10.jūlijā no plkst. 10.00 – 12.00 laukumā pie Šķilbēnu pag. kultūras centra «Rekova» un no plkst. 13.30 – 15.30 laukumā pie Medņevas pagasta pārvaldes, Mežmalas iela 1, Semenova.

Teksts: Vineta Zeltkalne

Foto: Baibas Bērtiņas personīgais arhīvs

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Rekavas vidusskolas skolēnu aktivitātes mācību gada sākumā

Mācību darba ikdienu dara interesantāku tas, ka sākam ieviest jauno kompetencēs balstīto saturu. 10.a ...

Lielsaimniecība Kotiņi Viļakas novadā saimnieko Baltijas jūrai draudzīgi

Starptautiskā konkursa “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā” 2020. gada Latvijas finālists ir saimniecība Kotiņi, ...

Traktortehnikas īpašnieku ievērībai!

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu ...