Ikvienam pieejama kinozāle

Jauniete Guna Žurauska ir realizējusi Viļakas novada domes atbalstīto uzņēmējdarbības projektu Nr. 2021-VND-1-08 “Cineplace”.  Pašvaldības atbalsts projektam ir 2000.00 Eur un jaunās uzņēmējas līdzfinansējums ir 639.99 Eur.

Vai tici, ka arī tev ir pieejama sava kinozāle gan brīvā dabā, gan iekštelpās? Guna Žurauska ir realizējusi ļoti inovatīvu ideju, iegādājoties vienu lāzerprojektoru un 4 pufus ar granulu pildījumu, un uzsākusi jaunu biznesu, lai piepildītu daudzu cilvēku sapni par savu kinozāli.

“Esmu ļoti pateicīga Viļakas novada domei, ka atbalstīja manu inovatīvo ideju. Pētot dažādus lāzerprojektorus, izvēlējos tieši šo modeli ar tā piedāvātajām funkcijām. Esmu sajūsmā, jo iegādātais aprīkojums pārspēj manas cerības. Lāzerprojektors ir tik jaudīgs, kvalitāte lieliska, tam ir pašam sava operētājsistēma – nav nepieciešamības papildus pieslēgt datoru. Lai pakalpojums būtu pieejams ikvienam, ir vajadzīgs tikai elektrības pieslēgums, jo pakalpojuma ietvaros tiek nodrošināts arī mobilais internets. Aprīkojums ir pieejams vairākos nomas līmeņos – klientam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko komplektu atbilstoši vajadzībām un budžetam. Visās nomas paketēs ietilpst piekļuve Play Movies, Netflix un Amazon Prime Video filmu serveriem. Ir iespēja pieslēgties arī Spotify. Ar šiem filmu un mūzikas straumēšanas pakalpojuma sniedzējiem esmu noslēgusi līgumus, lai filmas būtu iespējams skatīties legāli. Ārā attēla kvalitāte ir tik laba, ka nav jāgaida pilnīga tumsa, lai skatītos filmas,” mirdzošām acīm aizrautīgi par realizēto projektu pastāstīja Guna.

Jautāju Gunai, kāpēc viņa Viļakas novada domes izsludinātajā uzņēmējdarbības konkursā nestartēja agrāk. Guna atzina, ka viņas dzīvē korekcijas ieviesusi pandēmija. Viņa bija ievērojusi, ka Viļakas novadā jauni cilvēki realizē dažādus projektus, taču nebija iedomājusies, ka arī viņa varētu būt no tiem cilvēkiem, kuri piedalās uzņēmējdarbības projektu konkursā. Pagājušajā ziemā Guna sakarā ar Covid-19 izraisīto krīzi zaudēja darbu un sāka domāt, ko varētu darīt. “Februārī nopirkām māju Medņevas pagastā un domājām ar vīru izveidot tur nelielu viesu namiņu. Sākām iztēloties, kā likt tam izcelties starp pārējām naktsmītnēm. Iedomājos, ka varētu piedāvāt brīvdabas kino. Kamēr māja vēl top, jo būvmateriāliem ir ļoti pieaugušas izmaksas, realizēju ideju par brīvdabas kino nomu. Domāju, ka iesācēju projektiem 2000.00 Eur ir labs atbalsts, taču droši vien ir uzņēmējdarbības idejas, kuru realizēšanai ir nepieciešams arī lielāks kapitāls. Domāju šo biznesa ideju attīstīt arī tālāk. Noskaņas radīšanai iegādājos arī lampiņas un papildu sēžammaisus, lai ir ērti un omulīgi,” par idejas rašanos padalījās Guna Žurauska.

Ziemeļlatgalē šāds pakalpojums līdz šim nebija pieejams, taču visā Latvijā ir tikai viens šāda veida pakalpojuma sniedzējs, kas ir uzsācijs darbību šovasar.  “Ir sajūta, ka šis pakalpojums vairāk būs pieprasīts vasarā, bet varbūt beigās izrādīsies, ka tas kļūs par populāru izklaides veidu arī ziemas sezonā, jo iespējas, ko sniedz projektors, nebeidzas tikai ar filmu skatīšanos. To varēšu vērtēt pēc pirmā darbības gada. Ja līst lietus, tad iekārtai ir obligāti jānodrošina nojume vai jānes istabā, taču tā nav liela bēda, jo  telpās ekrāna izmērs šķiet vēl iespaidīgāks – pa visu sienu. Slēgšu nomas līgumu ar katru nomnieku, kuru parakstot, klients uzņemsies pilnu atbildību par iekārtas pareizu ekpluatāciju. Apmācīšu arī kā to lietot un iepazīstināšu ar lietošanas noteikumiem,” piebilda Guna.

Līdz ko epidemioloģiskie noteikumi atļaus, tad Guna ir gatava rīkot publiskos filmu vakarus. Pagaidām iekārtu var iznomāt tikai privātiem pasākumiem.

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: no Gunas Žurauskas personīgā arhīva

Citas ziņas no šīs kategorijas

Pagarināta reflektantu uzņemšana Valsts robežsardzes koledžā

Līdz 2023.gada 6.februārim ir pagarināta reflektantu uzņemšana mācībām Valsts robežsardzes koledžā. Latvijas pilsoņi ar ...

Noslēdzies Viļakas novada domes rīkotais projektu konkurss uzņēmējiem

Šogad, pateicoties COVID 19 pandēmijai, projektu iesniedzējiem bija pieejams ļoti ilgs laiks, lai iesniegtu ...

Mūzika un mana sirds

Mūzika, kas manā sirdī skan,Mūzika kā nemiers sirdi plosa man, Mūzika, kur esi patiesi ...