Tapis videoklips folkloras kopas “Upīte” dziesmai “Gar upes molu staigoju”

Tieši pirms gada Viļakas novada folkloras kopa “Upīte” izdeva Ziemeļlatgales vīru dziesmu albumu “Padzīdam i…”, un nu tiek atrādīts piektais kopas videoklips dziesmai “Gar upes molu staigoju”, veiksmīgi turpinot ceļu uz mērķi par visu albuma dziesmu iemūžināšanu video versijās.

Dziesmas “Gar upes molu staigoju” stāsts ir par jaunekļa došanos kara gaitās un šķiršanos no mīļotās meitenes, dziesmas teicēja ir Marija Supe no Mukaušovas ciema, kas ir Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautās Upītes kultūrtelpas daļa, bet tās apdari folkloras kopas “Upīte” izpildījumam veidojuši kopas dalībnieki Kate un Domeniks Slišāni. Dziesmas ierakstā piedalījies arī Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels. “Gar upes molu staigoju” videoklips tapis šī gada pavasarī vienā no ievērojamākajiem Ziemeļlatgales dabas objektiem – Šķilbēnu pagastā esošajā Stiglavas gravā, turpinot vēl vienu folkloras kopas ieceri – klipos līdzās dziesmām parādīt arī tuvākās apkārtnes skaistākās vietas.

Folkloras kopas “Upīte” vadītājs Andris Slišāns saka: “Visu albuma dziesmu iemūžināšanas videoklipos vēlme ir, lai klipu skatītājiem un dziesmu klausītājiem kļūst saprotamākas un tuvākas Ziemeļlatgales dziesmas un paša albuma stāsts. Gribas, lai katram klipam ir sava sajūta, savs stāsts un garša! Albumā “Padzīdam i…” kopā ir 17 dziesmas un nu esam tikuši līdz piektajam profesionāli veidotajam klipam.”

Dziesmas “Gar upes molu staigoju” videoklipu veidojis Ivars Utināns, klipa producente Evika Muizniece. Folkloras kopa pateicas par atsaucību, sarūpējot nepieciešamos rekvizītus, Jānim Spridzānam, Rēzeknes teātrim “Joriks”, Aldim Prancānam, kā arī Ontona Slišāna Upītes kultūrvēstures muzejam.

Pērn izdotajā ceturtajā folkloras kopas “Upīte” albumā “Padzīdam i…” iekļautas 17 Ziemeļlatgales dziesmas. Tās savas dzīves laikā no Upītes puses teicējiem pierakstījis novadpētnieks, dzejnieks, folklorists Ontons Slišāns (1948–2010). 2020. gada novembrī, sadarbojoties ar portālu TVNET, tapa videoklipi dziesmām “Tāvs dālam i naudu deve”, “Treis jaunas meitas sied rūžu duorzā” un “Jau rudins atnuoce” (piedaloties Renāram Kauperam), bet šī gada februārī kopā ar grupu “Unknown Artist” video versijā iemūžināta dziesma “Dzīdet meitas puļcinie”. Par albumu un tā dziesmu videoversijām folkloras kopa “Upīte” saņēmusi augstāko apbalvojumu latgaliskajā kultūrā – Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks 2020”.

“Gar upes molu staigoju” videoklips skatāms te: https://youtu.be/JJ8u5mxwBHA

Papildu informācija:
Andris Slišāns
Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors
Mob. tel. +371 29621058
e-pasts: andris.slisans@gmail.com
https://www.facebook.com/NKMCupite
#UpītieDzeiveJauka

Citas ziņas no šīs kategorijas

Vakarēšanas gaidās Viļakas Valsts ģimnāzijā

Katru gadu Ziemassvētkus gaidām ar brīnuma atnākšanu. Šogad daba ar laikapstākļiem mūs nelutina, bet ...

#Labsvaibs dodas SUP-dvesmā!

Baudot pēdējās vasarīgās dienas, Balvu novada jaunieši iesaistījās projekta Nr. VP2021/1-110 #Labsvaibs aktivitātē, lai ...

Asistenta pakalpojuma nodrošināšana PĒC ārkārtējās situācijas atcelšanas, no 07.04.2021.

Sakarā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu no 09.11.2020. – 06.04.2021. spēkā bija Ministru kabineta 2012.gada ...