Maijs Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē

“Viens mazs prieks, lai tev būtu katra diena,
Viens skats, viens zieds, viens laimes stūrītis.
Viens saules stariņš un mazliet debesis
Un labs vārds, kas dzīvi dara skaistu.”

Pavasaris ir tas laiks, kad mostas ne tikai daba, bet arī  cilvēka sirds gavilē līdzi saulei, raisot vēlmi darboties un radīt kaut ko nebijušu.

Mūsu “Namiņa” ikdiena sastāv no maziem priekiem, labiem vārdiem un labiem darbiem, kurus dāvājam viens otram, lai uzmundrinātu, aizbaidītu nogurumu un kādreiz arī īgnumu par kādu neizdevušos lietu.  Tāpēc šogad jauks pārsteigums tika dāvāts mūsu iestādes visu grupu bērniem, it sevišķi sagatavošanas grupas “Kāpēcīšiem” – pirmsskolas beidzējiem. 

26.maijā pie mums bija ieradies Pirāts ar savu kuģi, kas atļāva uzkāpt uz klāja un izpriecāties no sirds. No paša Pirāta (vecākās grupas “Raibumiņi” skolotāja Terēzija) mazākie bērni sākumā mazliet bijās, taču piedzīvojuma alkas ņēma virsroku. Tika ievēroti visi noteikumi, atrodoties uz kuģa klāja, lai droši un veseli atkal atgrieztos savās grupiņās.

Sagatavošanas grupas bērni saņēma vēl vienu prieka mirkli dāvanā – atļauju negulēt diendusu un vadīt laiku āra aktivitātēs.

 Pirmsskolas beidzēji, mūsu izlaidumnieki “Kāpēcīši” arī bija sagatavojuši skaistus mirkļus savā goda dienā 28.maijā, kad gaidīja ciemos savus vecākus. Sirsnīgs brīdis izvērtās, kad bērni iepazīstināja ar sevi un sevi raksturoja. Ne vienmēr arī mēs – pieaugušie,  bez mulsuma protam pateikt par sevi labu,  kas mūsos mīt. Mūsu bērni mācās to darīt, un izlaidums ir tas brīdis, kad var parādīt un izcelt tieši to labo, kas piemīt tikai viņiem.

Sakot “Ardievas!” bērnudārzam, bērnu skandētie dzejoļi, dziedātās dziesmas un izdejotās dejas uz jaunās pārnēsājamās āra skatuvītes raisīja prieku ne tikai viesiem, bet arī pašiem sev. Aizmirstot savu kautrīgumu un biklumu, bērni atvērās priekam un gaidāmajam lielajam piedzīvojumam – skolas gaitām.

Tika teikts “Paldies!” un veltīti īpaši muzikāli sveicieni mūzikas skolotājai Elitai un vecākiem. “Namiņa” kolektīvam tika dāvātas mazas, pašu rokām veidotās piemiņas dāvaniņas –  zvaigznītes.

  Pēc izlaiduma  pasākuma tika atklāts mūsu iestādes logo, kurš tagad rotā “Namiņa” ārsienu. Iepriekš izsludinātam iestādes logo konkursam atsaucās daudzi savējie no bērnudārza cilts, Liels “Paldies!” viņiem! Izvēle bija liela, balsis dalījās un izšķirties par šo vienu variantu bija  ļoti grūti.  Mūs priecēja ikviena dalībnieka piedāvātais variants, un tos mēs saglabāsim kā mīļu atmiņu no jums.

“Cik pasaule šī skaista –
Zum bites un kamenes dūc,
Un liekas, ka sidraba birzī
par mums kāds ik vakaru lūdz.”

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova

Citas ziņas no šīs kategorijas

Finanšu komitejas sēde

Finanšu komitejas priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc Finanšu komitejas sēdi 2022.gada 17.februārī plkst.15.00. Sēde notiks ...

Iepazīstam zaļo ceļu posmu Ropažu novadā

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild ...

Izmaiņas norēķinu kārtībā

Balvu novada pašvaldība informē, ka apvienojoties Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadiem, ir mainījušies ...