Atbalstu saņem piektais starptautiskais glezniecības plenērs

Biedrība “Latgales reģiona attīstības aģentūra” Latgales kultūras programmā ir atbalstījusi Viļakas novada domes iesniegto projektu Nr. LKP2021/45 “5. Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2021””. Projektam ir piešķirti 3143,00 Eur, projektam līdzfinansējumu nodrošinās Viļakas novada dome.

Šobrīd starptautiskā glezniecības plenēra žūrija, kurā darbojās Balvu mākslas skolas direktore Elita Teilāne, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra direktors Māris Čačka, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mākslinieks Valentīns Petjko, gleznotāja Nimet Keser no Turcijas, gleznotājs Ričardas Garbačiauskas no Lietuvas un gleznotāja Giedrė Riškutė no Lietuvas iepazīstas ar mākslinieku pieteikumiem un portfolio. Ceram, ka Covid-19 pandēmijas ierobežojumi atļaus jūlijā notikt plenēram, lai, godinot mākslinieka Valda Buša piemiņu, 22.jūlijā Viļakas novada muzeja izstāžu zālē atklātu plenēra laikā tapušo darbu izstādi. Plānots, ka plenērā piedalīsies 6 mākslinieki, ja nebūs iespējams iesaistīt piecus māksliniekus no ārvalstīm, tad plenērā piedalīsies vairāki mākslinieki no Latvijas.

Plenērs “Valdis Bušs 2021” tiks organizēts Viļakā, Viļakas novadā, Ziemeļlatgalē, kas ir pazīstama un ar plašu vēsturi bagāta pilsēta Latvijas austrumos, un tā ir Latvijas ainavu meistara Valda Buša dzimtā puse. Mākslas zinātniece Ināra Ņefedova ir rakstījusi, ka “Valdis Bušs ir no tiem gleznotājiem, kuru daiļradi nesajauksim ar citiem. Izejpunkts jebkurai gleznai viņam ir dabas tēls – tādēļ mākslinieku ar krāsu kasi un audeklu vai skiču bloku var redzēt laukos, pļavmalā, mazpilsētiņas nomalē, ciematā. Kompozīciju gan viņš nerada, cieši pieturoties pie redzētā, jo tas atņemtu radīšanas mirkļa prieku. Valdis Bušs improvizē, brīvi pārvietojot elementus, taču tā viņam nav rotaļa: mākslinieks būvē savu darbu kompakti un pārdomāti izvairās no nejaušībām, no mazsvarīgā, no sev nevajadzīgā.” Šo brīvības sajūtu, iespēju gleznot brīvā dabā piedāvājam profesionālajiem māksliniekiem šajā starptautiskajā plenērā. Tā ir nenovērtējama bagātība, ka veidojas mākslas darbu kolekcija par Latvijas ainavu, gleznota ar ārzemnieku acīm.

Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

Foto: plenēra kuratori Elita Teilāne un Māris Čačka, Valda Buša ģimene un Valda Buša gleznas

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sacenšas skrējēji

Šī gada 19.septembrī notika gadskārtējais tautas skrējiens „Rekova-Balkani-Rekova”. Šogad uz sacensībām ieradās 34 skrējēji ...

Par Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darba organizāciju ārkārtējās situācijas apstākļos

Ņemot vērā Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojuma Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.1. un ...

Ikgadējā un gaidītā FOTO ORIENTĒŠANĀS

Rudens aktivitāšu pasākums, kurā piedalījās visas klases un visi skolēni,Rekavas vidusskolā notika bezlietus dienā ...