Latvijas skolas somas aktivitātes Viļakas Valsts ģimnāzijā 2020./2021.m.g. 2. semestrī

Attālinātās mācības ir ienesušas lielas izmaiņas skolas dzīvē. Ne tikai mācību nodarbības, bet arī koncertlekcijas, izrādes, koncertuzvedumi,  ko piedāvā projekts “Skolas soma”,  vērojām digitāli,  tiešsaistē.

Marta mēnesī 7.,8., 9. un 11.kl. skolēniem tika piedāvāta iespēja skatīties muzikālās koncertlekcijas:

 “Sprādziens mūzikā”, kuru sagatavoja Mikus Abaroniņš. Koncertlekcijā tika apskatīts, kā populārā mūzika attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam  izzinot, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Programmā skanēja vairākas populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, “Queen”, Maikla Džeksona, “The Beatles”, “AC/DC”, “ABBA”, Frenka Sinatras, “The Rolling Stones” u. c. repertuāra. Koncertstāstu papildināja īpaši veidoti videomateriāli.

“Imants Kalniņš -80”  Latviešu slavenajam komponistam šogad ir astoņdesmitās jubilejas gads, un speciāli tam ir radīta koncertlekcija, kurā skolēni varēja iepazīt gan komponista skaistāko mūziku, gan uzzināt par komponista bagāto mūžu. Koncertā piedalījās dziedātāja Ieva Sutugova kopā ar Jāņa Miltiņa vadīto muzikālo grupu.

“Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija” Koncertlekcija  ir muzikāls stāsts par Latvijas nesenās vēstures notikumiem – Trešo atmodu, Dziesmoto revolūciju un Latvijas neatkarības atjaunošanu, tā palīdzēt iepazīt mūzikas klātbūtnes nozīmi vēsturiskos notikumos.

Programmā iekļautas nozīmīgākās un simboliskākās atmodas laika dziesmas, kas savijās ar stāstu par to, kā notika Latvijas neatkarības atgūšana. Skanēja Zigmāra Liepiņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Jura Kulakova radītā mūzika. Koncertstāstu papildināja gan vēsturiski kinokadri, gan īpaši veidoti videomateriāli.

Aprīļa mēnesī 3.-6.kl. skolēni vēroja muzikālu sarunu- video filmiņu “Kā no nekā radīt mūziku” par grupas “Santehniķi” tapšanu un radošo darbību. Duets “Santehniķi” (Elans Pureklis un Emīls Mangulis) spēlē Latvijā neredzētu instrumentu, kuru sauc par trubafonu. Instrumenta galvenā sastāvdaļa ir visparastākās santehnikas caurules, bet “kociņu” vietā noder pludmales čības. Nodarbības laikā mūziķi dalījās ar savām zināšanām un pieredzi mūzikas un šovbiznesa jomā. Dalījās savā pieredzē par savas idejas realizāciju. Programmas muzikālajā daļā iekļauti dažādu paaudžu mūzikas hiti, klasikas skaņdarbi, kā arī latviešu tautas dziesmas.

Maija mēnesī 1.-6. kl. skolēni vēroja koncertuzvedumu “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”

Uzvedumā ar skatītajiem satikās divi talantīgi mūziķi- somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuozs, un talantīgā dziedātāja Rūta Dūduma. Ceļojumā apkārt pasaulei devās Sprīdītis, sastopot dažādu valstu kultūru un to saikni ar Latvijas vēsturi. Programmā skanēja ukraiņu, somu, zviedru tautas mūzika, kā arī latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Ivara Vīgnera un citu dziesmas.

Viļakas Valsts ģimnāzijas projekta Latvijas skolas soma koordinatore I. Krilova

 

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Notiks 4.starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2020”

4.starptautiskajā glezniecība plenērā “Valdis Bušs 2020” šogad piedalīsies mākslinieki no Baltijas valstīm.  Dalībnieki ir ...

„Balkanu apļi” 3. kārta un sacensības nūjošanā

8.augustā plkst. 9:30 Šķilbēnu pagasta Dabas parkā “Balkanu kalni” notiks tautas skrējiena „Balkanu apļi” ...