Viļakas Valsts ģimnāzija iesaistījusies IAC projektā „Piedalies un veido nākotni!”

Izglītības attīstības centrs (IAC) 2021. gada februārī   uzsāka īstenot projektu “Piedalies un veido nākotni!” Nr. 2021.LV/NVOF/MAC/024/23. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Tas risināsies no 2021. gada februāra līdz oktobrim. Šīs IAC organizētās aktivitātes mērķis ir stiprināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējību un sociālo un politisko atbildību, īstenojot jauniešu pilsoniskās līdzdalības aktivitātes. Darbošanās procesā tiks iesaistīti vecāko klašu skolēni, kas ir galvenā projekta mērķauditorija. Ir paredzēts īstenot daudzveidīgas norises un  aktivitātes, kas pilnveidos dalībnieku zināšanas par pilsonisko sabiedrību, demokrātiju, pilsonisko līdzdalību, kā arī prasmes kritiski vērtēt informāciju un atbildīgi pieņemt lēmumus. Tiks organizētas diskusijas par vietējā sabiedrībā nozīmīgiem jautājumiem, partiju priekšvēlēšanu programmu izpēte, tikšanās ar politiķiem un aktīviem jauniešiem no citiem novadiem, vēlēšanu rezultātu prognožu spēles, vēlēšanu simulācijas skolās un citas aktivitātes. Projekta norises plānotas kombinētā formātā (attālināti un klātienē), atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai.

IAC izsludinātajā konkursā pieteicāmies arī mēs, Viļakas Valsts ģimnāzija. Esam viena no  14 projekta dalībskolām. Skolas komandā ir aktīvākie skolas vecāko klašu skolēni, kuru darbu koordinēs sociālo zinātņu skolotājas Aija Leitena un Evita Zaremba – Krīgere.

Viļakas Valsts ģimnāzijas komanda ir iesākusi projekta pirmo posmu. Šobrīd klašu grupās notiek iepazīšanās ar topošā Balvu novada pašvaldību vēlēšanām pieteikto partiju priekšvēlēšanu programmām. Īpašu uzmanību jaunieši pievērš problēmjautājumiem, kas skar jaunatnes politiku un ilgtspējīgu reģiona attīstību. Tiek plānotas tikšanās ar vēlēšanu komisijas pārstāvjiem un deputātu kandidātiem, pašvaldību vēlēšanu rezultātu prognozēšana un pašvaldību vēlēšanu simulācija.

Plašāka informācija par projekta norisēm pieejama http://www.iac.edu.lv/projekti/aktualie-projekti/new-project-page-4/

Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotāja  A.Leitena

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Finanšu komitejas sēde

Finanšu komitejas priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc Finanšu komitejas sēdi 2023.gada 17.augustā plkst.13.00. Sēde notiks klātienē ...

Būvdarbi Rekavas vidusskolas darbnīcu ēkā

SIA “Ozolmājas” kopā ar apakšuzņēmēju SIA “Kalna nami” ir veiksmīgi uzsākuši būvdarbus projektā Nr. ...

VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami

Laikā, kad uz ūdenstilpēm veidojas ledus kārta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina ...