Cirka/ teātra izrāde „Alise Brīnumzemē” Žīguru pamatskolā

Projekta „Latvijas skolas soma” lielais un galvenais mērķis ir izzināt un iepazīt Latvijas mākslas un kultūras vērtības.

Iesaistoties šajā aktivitātē, Žīguru pamatskolas kolektīvs izvirzīja savu mērķi  pēc iespējas daudzveidīgāk un  daudzpusīgāk iepazīties ar Latvijas skatuves un  kino  mākslu.

Pateicoties projektam, tuvāk  esam iepazinuši   kino mākslu, Latgales vēstniecībā GORS skatoties  filmu „Bille”, sajūsminājušies  par Rīgas leļļu teātra izrādi „Karlsons, kas dzīvo uz jumta”,  Liepājas teātra izpildījumā spēlējuši prieka spēli kopā ar Polliannu.

Šī mācību gada  otrajā ceturksnī  nolēmām pievērsties cirka mākslai un iegādājāmies biļetes uz virtuālu cirka/teātra izrādi „Alise Brīnumzemē”. Izrādi ir veidojuši latviešu iluzionisti Dace un Enriko Pecolli. Viņi ir pierādījuši, ka arī Latvijā ir iespējams radīt pasaulē pieprasītas cirka izrādes, tā  nesot Latvijas vārdu pasaulē. Izrādes tapšanā ir piedalījušies izcili Latvijas mākslinieki, oriģinālus tērpus radījusi Elita Patmalniece, izrādes veidošanā iesaistījusies deju grupas „Buras” horeogrāfe Dace Jonele, izrādei palīdzējuši tapt arī  Latvijas Nacionālā teātra un Dailes teātra darbinieki. Visas skatuves dekorācijas un video materiāli radīti Latvijā, apvienojoties Latvijas talantīgākajiem māksliniekiem un sava amata meistariem.

  1. aprīlis mūsu skolas dzīvē bija neparastāka diena. Stundas nenotika, jo skolēni, skolotāji, vecāki, katrs atsevišķi, tomēr visi kopā, devāmies uz virtuālu cirka/teātra izrādi „Alise Brīmumzemē”. Pēc izrādes noskatīšanās sekoja klases stundas, kurās klašu audzinātāji kopā ar saviem audzēkņiem dalījās iespaidos par redzēto, sajusto, pārdzīvoto, iegūto. Skolēni bija sajūsmā par piena dūmu paklājiem un citiem galvu reibinošiem priekšnesumiem, dažādiem specefektiem, iluzionistu mākslu, piedzīvojumiem Maģiskajā dārzā un Karalienes pilī, kā arī par gaisa akrobātiskajiem šoviem.

Cirka/ teātra izrāde „Alise Brīnumzemē”, kaut arī notika virtuāli, sagādāja daudz pozitīvu emociju, smaidu un prieka.

Cirks ir viena no mākslām, kur brīnumi patiešām notiek!

Kur ir brīnumi, tur ir arī smaidi!

Smaids ir patiesi vajadzīgs, tas dziedē, tas paceļ, tas iedvesmo, tas nomierina.

Smaidiet no sirds!

Žīguru pamatskolas kolektīvs

Citas ziņas no šīs kategorijas

Viļakas novada domes kārtējā sēde

Viļakas novada domes kārtējā sēde tiek sasaukta 29.04.2021. Plkst.14.00. Sēde notiks attālināti. Darba kārtība: ...

Kopā ar LATVIJAS SKOLAS SOMU attālinātā režīmā

Sarunāties var nemaz neesot blakus, mācīties var attālināti, arī mākslu var baudīt, nebraucot uz ...

Kultūras iestādes atsāks darbību, ievērojot sanitāro protokolu prasības

Valsts, pašvaldību, NVO un privāto kultūras iestāžu darbību pēc 12.maija reglamentē īpašs prasību kopums jeb ...