Uz vienu nedēļas nogali kļūsti par Mājas kafejnīcu!

Ja Tev ir gardu, īpašu vai parastu ēdienu receptes, un Tev ir piemērota vieta, kur vari uzņemt viesus gatavo ēdienu baudīšanai, tad Tu vari kļūt par Mājas kafejnīcu! “Māju kafejnīcu dienas” ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra  sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs”  un šogad akcija notiks visa Latvijā!

Kas ir “Mājas kafejnīcu dienu” būtība? Ideja ir aizgūta no Igaunijas, kad uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta, saimniecība ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (piemēram, plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju  piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek ņemta maksa, piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām, stāstu. Lai piesaistītu plašāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.. Vairāk informācijas arī šeit https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/1103. Ieskatam – 2019.gada Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā un Dundagas novadā šeit.

Balvu novadā Mājas kafejnīcu dienas norisināsies 2021. gada 28. un 29.augustā.

Akcijas dalībnieki – tūrisma uzņēmēji, kuriem ēdināšana nav pamatbizness, un vietējie iedzīvotāji. “Lauku ceļotājs” aicina piedalīties gan uzņēmējus, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus, gan vietējos iedzīvotājus, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai tūrismu, bet šajā dienā ir ar mieru atvērt savas mājas/sētas un pacienāt viesus (nav jābūt bezmaksas!!).

Galamērķis/teritorija – Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadi.

Dalībnieka pienākumi:

  • Veikt apmeklētāju uzskaiti un sniegt atsauksmes pēc pasākuma;
  • Reklamēt savu piedāvājumu un izvietot organizatoru sagatavotos mārketinga materiālus.

Balvu novadā koordinators – Balvu novada tūrisma informācijas centrs/Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs. Sadarbības partneri – Viļakas novada tūrisma informācijas centrs, Rugāju novada Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības centrs, Baltinavas novada tūrisma konsultante.

Ja vēlies iesaistīties, vērsies pie mums – 28686600, turisms@vilaka.lv (Inese Matisāne, Viļakas novada tūrisma speciāliste)

 

                

Citas ziņas no šīs kategorijas

DI pakalpojumu aktualitātes GRT personām

Projekta Nr. 9.2.2.1./15/I/005 „Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” plašāk ir pazīstams, kā DI, kura ...

Pieredzes brauciens uz Valgu

Janvārī notika pieredzes apmaiņas brauciens, projekta Nr. LV-RU-II-053 “Vides pārvaldības pilnveidošana, īstenojot kopējus pasākumus ...

Ikgadējā un gaidītā FOTO ORIENTĒŠANĀS

Rudens aktivitāšu pasākums, kurā piedalījās visas klases un visi skolēni,Rekavas vidusskolā notika bezlietus dienā ...