Rekavas vidusskolas „Aurum BEDA” piedalās „Ķīmiķu dārzā”

Šajā mācību gadā pirmo reizi norisinājās RTU Inženierzinātņu vidusskolas organizētās ķīmijas komandu sacensības “Ķīmiķu dārzs”. “Ķīmiķu dārzs” veidotāju komanda aicināja pieteikties Latvijā pirmajām ķīmijas komandu sacensībām, kas attīstīja gan iemaņas ķīmijas uzdevumu risināšanā, gan prasmes strādāt komandā.

Olimpiāde norisinājās divās klašu grupās: 8. – 10.klase un 11. – 12.klase. Komandu varēja veidot četri skolēni no vienas klašu grupas, taču komandas sastāvā varēja būt skolēni no dažādām klasēm klašu grupas ietvaros. Komandu pieteica atbildīgā persona no skolas– ķīmijas skolotājs.

No Rekavas vidusskolas 8.-10.klases grupā startēja Dana Romanova (9.kl.), Amanda Buklovska (9.kl.), Estere Husare (10.kl.), Elizabete-Betija Briediņa (10.kl.). Meitenes savai komandai bija izvēlējušās nosaukumu „Aurum BEDA”. Kā jau zinām, aurum ir ķīmiskā elementa zelta izruna, bet nosaukuma otro daļu veido dalībnieču vārdu pirmie burti.

Olimpiādes pirmā kārta norisinājās klātienē 3.oktobrī, kad komanda sapulcējās ķīmijas kabinetā. Bija jāatrisina 10 uzdevumi ar pakārtotiem vairākiem jautājumiem, atbildes jānofotografē un līdz noteiktam laikam jāiesūta organizatoriem.

Pirmajā kārtā 8.-10.klases grupā piedalījās 50 komandas. „Aurum BEDA” ieguva 7.labāko rezultātu. Līdz ar to saņēma diplomus par atzīstamiem rezultātiem un iespēju piedalīties „Ķīmiķu dārza” otrajā kārtā.

Otrā kārta norisinājās attālināti platformā Zoom 5.decembrī. Dalībnieki drīkstēja izmantot izziņu avotus un sazināties savstarpēji. Dalībniecēm bija iespēja olimpiādes uzdevumus sadalīt, lai nerisinātu dubultā. Uz otro kārtu bija uzaicinātas 11 komandas. Komandu „Aurum BEDA” apsteidza RTU Inženierzinātņu vidusskolas vairākas komandas un Rekavas vidusskolas dalībnieces ieguva 9.labāko rezultātu.

Patīkami, ka organizatori pēc pirmās kārtas dalībniecēm izsūtīja diplomus par atzīstamiem rezultātiem, bet pēc otrās kārtas dalībnieces saņēma arī piemiņas balvas.

Rekavas vidusskolas ķīmijas skolotāja I.Saidāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Jauniešu aktivitātes novembrī Semenovā

Medņevas jauniešu  biedrības „Paspārne” projekta Nr. 5 „Kopā nāc, darīt sāc!” ietvaros 2021.gada novembra ...

Skatuves runas konkurss

Ik gadu 2.semestra pirmajā pusē Latvijas novados notiek skatuves runas konkursi. Šogad tas tika ...