FK “Upīte” nevar nomierināties – uzņemts jau ceturtais klips!

Pagājušā gada novembrī folkloras kopa “Upīte” izlaida savus pirmos trīs videoklipus, kas tapuši dziesmām no grupas jaunā albūma “Padzīdam i…”, kurā apkopotas Upītes pusē visvairāk dziedātās vīru dziesmas. Pirmie trīs videoklipi novembrī tapuši dziesmām “Tāvs dālam i naudu deve”, “Treis jaunas meitas sied rūžu duorzā” un “Jau rudins atnuoce”, kura tapšanā piedalījās kopas draugs, grupas “Prata Vētra” solists Renārs Kaupers. Grupas plāns ir izveidot videoklipus visām 17 albūmā “Padzīdam i…” iekļautajām dziesmām. Tagad iznācis klips arī dziesmai “Dzīdet meitas puļcinie”, kuras ierakstā piedalījās arī grupa “Unknown Artis”un grupas “Bez PVN”līderis Guntis Rasims.

          Grupa “ Unknown Artist” arī nāk no Krievijas pierobežas, kas, kā stāsta grupas dalībnieki, esot viņu iedvesmas avots, tāpat kā bērnība, laimes meklējumi un, protasm, mīlestība.

            Jaunais klips un dziesma parāda, cik labi folkmūzika sader ar cietiem mūzikas žanriem, un ka dzīvespriekam un dejotvēlmei nav robežu, un tas ir arī izcils variants, kā sasildīties šī gada aukstajās ziemas dienās.

                       

  1. gadā Ontons Slišāns Upītes Tautas namā vadījis meistardarbnīcu “20. godu symteņa pyrmuos puses vusvaira dzīduotuos veiru dzīsmes Upītes apkuortnie”, un jau tad radās pirmā doma par šāda albuma izveidi. Tolaik starp lielajiem puišiem un meitām meistardarbnīcās piedalījās arī Ontona mazbērni Kate un Domeniks, kuriem, šobrīd jau studējot folkloru Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, Covid-19 pandēmijas pirmā viļņa laikā arī radās iedvesma albumā dzirdamo 17 dziesmu apdarei.

Video: https://youtu.be/7VuALRMEaow

Projekta vadītāja, producente Evika Muižniece

lipa.kust@gmail.com

m.t. 29621058

Citas ziņas no šīs kategorijas

Koncertlekcija Viļakas Valsts ģimnāzijā

25.aprīlī skolā projektā “Latvijas Skolas soma”  viesojās Mikus un Arta Abaroniņi ar patriotisku koncertlekciju ...

Pašvaldības finansiālais atbalsts palīdz uzsākt uzņēmējdarbību, Balvu novadā tiks atklāta Atbalsta māja “Brīvupes”

Šo, piektdien, 9.jūlijā, plkst.14:00 Balvu novada Kubulu pagastā notiks Atbalsta mājas “Brīvupes” atvēršanas svētki. ...

Balvu novada domes sēde

Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc domes sēdi 2022.gada 24.martā (ceturtdien) plkst.10.00. Sēde notiks attālināti. Darba kārtība: ...