Izaicinājums “Pārgājiens Viļakas novadā” noslēdzies

Šogad ziema mūs lutina ar baltu sniega segu, tā vien aicinot vairāk doties dabā. Lai popularizētu aktīvo atpūtu dabā arī ziemas periodā, aicinājām ikvienu piedalīties izaicinājumā “Pārgājiens Viļakas novadā”, kas norisinājās no 24. decembra līdz 24. janvārim.

Izaicinājuma dalībniekiem bija jādodas pārgājienā Viļakas novada teritorijā.  Varēja izstaigāt kādas no jau zināmajām dabas takām vai būt radošiem un izplānot savu oriģinālo pārgājiena maršrutu. Galvenais nosacījums – maršrutam bija jābūt vismaz 3 km garam un piedalīties varēja individuāli vai ģimenes lokā, kā arī maršruts bija jāieraksta kādā no sporta lietotnēm, kas to reģistrē (Strava, Komot uc.) un jānopublicē savā sociālā tīkla Facebook kontā ar tēmturi #PārgājiensViļakasnovadā, pievienojot arī pārgājiena laikā tapušās fotogrāfijas.

Piedāvājām arī jau gatavu maršrutu –„Viļakas mazais aplis”, kuru vēl joprojām var apskatīt interaktīvajā kartē: https://ej.uz/tgdy.

Aktīvākie dalībnieki, kuri bija izpildījuši visus nosacījumus piedalījās izlozē par pārsteiguma balvām un 25. janvārī tika izlozēti un paziņoti uzvarētāji @visit.vilaka Facebook kontā.

Pavisam kopā tika pieveikti vienpadsmit pārgājieni, sākot no 3 km līdz 23,47 km. Vairāki dalībnieki izstaigāja jau zināmos Viļakas pilsētas maršrutus, Stompaku purva partizānu taku un Viļakas ezera salas  un Stiglovas dabas takas. Novadā teritorijā vēl tika izstaigāts Vjadas ceļš, Mitrakalna aplis un maršruti no Upītes līdz Šķilbaniem un no Viļaka līdz Brontiem aplūkot Rundzānu ģimenes skaisti izrotāto mājas teritoriju.

Oriģinālākais un pārdrošākais pārgājiens bija dalībniekiem no Balvu puses, kas devās izaicinājumā pa Stompaku purvu nezināmākām takām, kopā pieveicot 23,47 km 8 stundās, zīmīgi, ka šīs komandas viena no dalībniecēm tika arī pie pārsteiguma balvas. Maršruts veda cauri Stompaku purviem pa sarežģītāko apvidu uz partizānu mītnes vietām, tālāk ceļu turpinot pa mežiem, gravu un meža upītēm.

Ar pārgājieniem var iepazīties Facebook sociālajā kontā ierakstot tēmturi #PārgājiensViļakasnovadā.

Paldies visiem, kas piedalījās un, ja šoreiz vēl nepieņēmāt izaicinājumu, būs iespēja savus spēkus parādīt pavasarī, kad varēsiet doties jaunā izaicinājumā!

Viļakas novada tūrisma speciāliste Inese Matisāne

Foto: No pārgājienu dalībnieku arhīviem

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ar 16. jūliju tiek veiktas izmaiņas reģionālās nozīmes maršrutā “Rīga-Balvi”

Valsts SIA “Autotransporta direkcija” informē par izmaiņām reģionālās nozīmes maršrutā Nr. 7910 “Rīga-Balvi”. Izmaiņas ...

Brīvdienu norises Balvu novadā

26.08-27.08.2023. Mājas kafejnīcu dienas Balvu novadā. Plašāk par katras kafejnīcas piedāvājumu (darba laiki, ēdienkarte, ...

Kad Latvija kļūst par otrajām mājām

Esmu Aličans Turkoglu, no Turcijas, un šogad, no februāra līdz jūlijam, piedalījos brīvprātīgā darba ...