Sveicam Annu skaistajos svētkos

Kur īdama, naīdama,
Vysur goju dzīdodama,
Lai nasoka sveši ļaudis-
Dorba dēļ nūskumuse.

Novēlam arī turpmāk saglabāt dzīvesprieku, sabiedrisko aktivitāti un radošo dzirksti!

Viļakas kultūras nama kolektīvs

Anna dzimusi 1941.gada 12.februārī Šķilbēnu pagasta Vilkovas ciemā. Mācījusies Kangaru septiņgadīgajā skolā, Rekavas vidusskolā un Dzērbenes lauksaimniecības tehnikumā.

Pēc tehnikuma beigšanas 1961.gadā, atgriezās Balvos un strādāja Balvu patērētāju biedrībā – gan sabiedriskajā ēdināšanā, gan restorānā. Drīz viņa apprecējās un tā kā Balvos bija problēmas ar dzīvokli, tad 1965.gadā jaunā ģimene pārcēlās uz Viļaku. Te Anna dzīvo joprojām.

Viļakā Anna 20 gadus nostrādāja par kontrolieri uzņēmumā “Daiļrade”. Strādādama par apdrošinātāju, viņa 14 gadus braukāja uz darbu uz Balviem.

Anna Annuškāne ir godu saimniece. Viņa kopā ar vīru Valerjanu, kurš bija šefpavārs, klājusi vairāk kā simts goda galdu.

Gan skolas laikā, gan vēlāk Anna dziedājusi un dejojusi dažādos kolektīvos. Piedalījusies Latgales Dziesmu svētkos, ar Viļakas kori sešos Vispārējos dziesmu un deju svētkos Rīgā. Folkloras kopā “Atzele” sāka dziedāt 90.gadu beigās, bet kopš 2009.gada sākuma viņa ir kopas vadītāja. Anna dzied arī psalmus, maijā katru vakaru dzied pie krusta. Psalmus viņa dzied kopš bērnības, jo mamma iedama dziedāt allaž nēmusi meitu līdzi. Un agrāk psalmus dziedāja katru vakaru līdz pat bērēm. Tagad visbiežāk iztiek tikai ar vienu vakaru. Anna var psalmu dziedāšanu arī vadīt, kaut gan pati saka, ka labāk tikai dziedot

Annas pūrā ir ļoti daudz anekdošu.

Teksts: Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ja patīk darbs ko dari, Tu nenogursti

Septembrī Latvijā ieradās divas meitenes: no Armēnijas un Norvēģijas, lai veiktu brīvprātīgo darbu Viļakas ...

Drīzumā ID karte būs obligāts dokuments

No 2023.gada 1.maija personas apliecība (eID karte) būs obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim vai nepilsonim, ...

Zinību diena ”Namiņā”

Saulains rīts aicināja audzēkņus un personālu pulcēties uz pasākumu pirmsskolas zālē. Nezinītis pārsteidza visus ...