Covid-19 koronavīrusa infekcijas pacienti ārstējas arī Balvos

Esam nonākuši punktā, kad reālā situācija lika rīkoties nekavējoties un lēmums par Covid nodaļas atvēršanu kļuva par realitāti. Ik dienu pieaugot Covid-19 saslimstībai Latvijā, kad būtiski palielinās arī slimnīcās ievietoto pacientu skaits, līdztekus ikdienas nodaļu darbam, arī mēs plānojām un gatavojāmies šai ārkārtas situācijai, ja vajadzētu uzņemt Covid pacientus.

Lai gan daudzi domāja, ka pie mums un ar mums tas nenotiks, noticis tas ir. Un līdztekus Covid nodaļām Rēzeknes un Valmieras slimnīcās, kas arī ir piepildītas, tagad šī C19 nodaļa ir arī Balvos. Taču mēs esam nedaudz priviliģētākā situācijā, jo mums ir atsevišķa ēka, kurā atvērtas 15 gultasvietas, un tas ļauj pašu Balvu slimnīcas ēku ar pārējo slimību nodaļām paturēt brīvu no Covid pacientiem.

Covid nodaļu esam izvietojuši bijušajā Balvu slimnīcas infekciju nodaļas ēkā, kura nesen ne vien ir ieguvusi skaistu ārējo vizuālo tēlu, bet izremontētas ir arī iekštelpas, remontam novirzot 140 tūkstoši eiro. Papildus katrai palātai ir pievadīts skābeklis, iegādātas neinvazīvās elpināšanas iekārtas, pacientu monitori un vēl cits nepieciešamais aprīkojums apmēram 70 000 eiro vērtībā. Esam darījuši visu, lai pacienti ne vien justos droši, bet arī tiktu aprūpēti un būtu nodrošināta atbilstoša ārstēšana.

Par individuālo aizsardzības līdzekļu nodrošinājumu, varam teikt, ka personāls ir drošībā, ja vien tiek atbilstoši visi IAL lietoti un papildus piesardzības pasākumi ievēroti.

Gribētos uzsvērt, ka Covid nodaļas pacienti ir tie paši cilvēki mums apkārt, un šo pacientu vidū jebkurā mirklī varam būt ikviens no mums. Tādēļ vēlams šo nodaļu neuztvert kā baiļu un negāciju telpu, bet gan izprast un zināt, ka vienīgā atšķirība ir tā, ka šī nodaļa atrodas paaugstināta riska apstākļos. Un esot tai blakus, vai ejot garām, nekas slikts ar mums notikt nevar.

Līdz ar to nav pamata bailēm tagad nedoties uz Balvu slimnīcu – ja ir nepieciešama kāda cita ārstēšana vai ir akūta nepieciešamība griezties Balvu slimnīcas uzņemšanas nodaļā, tad neatliekam to, jo slimības negaidīs.

Lai mums kopā izdodas nosargāt sevi un savus līdzcilvēkus, un lai veselības sistēmai būtu spēks nodrošināt palīdzību mums visiem, kad tas būs nepieciešams!

Lana Upīte
SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība"
izpilddirektora p.i.

Citas ziņas no šīs kategorijas

Paziņojums

Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Šķilbēnu robežapsardzības nodaļa lūdz vietējos pierobežas, pierobežas joslas, kā arī ...

Paziņojums par deputātu kandidātu sarakstu pieņemšanu 2021.gada 5.jūnija pašvaldību vēlēšanām

Deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana 2021. gada 5. jūnija Balvu novada domes vēlēšanām notiks: Brīvības ...

Viļakas novada domes ārkārtas sēde 

Viļakas novada domes ārkārtas sēde  tiek sasaukta 12.03.2020. plkst.15.00 Viļakas novada domē, Abrenes ielā ...