Realizēts projekts „Aļinas Stubailovas ģimenes ārsta prakses pakalpojumu pieejamības attīstība”

Ģimenes ārste Aļina Stubailova Viļakā ir realizējusi projektu Nr. 9.3.2.0/19/A/034 „Aļinas Stubailovas ģimenes ārsta prakses pakalpojumu pieejamības attīstība”.  Projektā realizētas 4 darbības:
1) iegādātas 10 medicīniskās iekārtas: inhalators – 1 gab.; ausu irrigators (ausu skalojamā iekārta) – 1 gab.; NMP komplekts – komplekts I – 1 gab, komplekts II – 1 gab, komplekts III – 1 gab.; fonendoskops – 1 gab. māsai; elektrokardiogrāfu ar EKG analizatoru ar galdu un somu – 1 gab.; glikometrs – 1 gab.; medicīniskie svari (zīdaiņiem) – 1 gab.; instrumentu galds – 1 gab.;
2) iegādātas mēbeles – skapis pacientu kartiņu uzglabāšanai – 1 gab un skapis aprīkojuma glabāšanai -1 gab.;
3) iegādāta datortehnika: portatīvais dators – 2 gab.; printeris (ar kopētāja un skenera iespējām) – 1 gab.; papīra smalcinātājs – 1 gab.;
4) nodrošināta projekta publicitāte – 4 publikācijas un 1 informatīvais plakāts.

Projekta kopējās izmaksas ir 8 000 euro, t.sk. 85 % ir ERAF atbalsts, 9 % valsts atbalsts un 6 % privātais finansējums. Noslēdzošajā projekta posmā ir iegādāts skapis aprīkojuma uzglabāšanai un skapis pacientu kartiņu uzglabāšanai ar daudzām atvilktnēm.

Aļina Stubailova par ģimenes ārstu izvēlējās kļūt, jo vēlējās palikt tādā vispārējā medicīnā un varbūt neplānoja tik smalki iedziļināties šaurās specialitātēs. “Mani vēl piesaista tas, ka var strādāt gan ar bērniem, gan pieaugušajiem, līdz ar to saslimšanas un pacienti ir ļoti dažādi, līdz ar to arī ikdiena nav vienmuļa. Protams, šāds projekts ir ļoti vērtīgs. 8000,00 Eur  ir pietiekoša summa, lai veiktu kādas izmaiņas aprīkojumā, prakses darbā. Tas nav maz. Protams, noteikti varētu ieguldīt prakses attīstībā arī lielāku summu, bet tas prasītu arī lielāku darba apjomu projekta izstrādei. Mana prakse šobrīd ir labi atsvaidzināta ar jaunu aparatūru, mēbelēm, kas atvieglo ikdienas darbu un arī estētiskāk izskatās. Protams, ka arī nākotnē šādi projekti būtu labs ieguldījums ģimenes ārstu prakses vietu attīstībai,” pastāstīja ģimenes ārste Aļina Stubailova.

Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne

Foto: personīgais arhīvs

Citas ziņas no šīs kategorijas

Viļakas novada domes ārkārtas sēde

Viļakas novada domes ārkārtas sēde  tiek sasaukta 10.06.2020.  plkst.16.00 Viļakas novada domē, Abrenes ielā ...

Līgo svētku ieskaņa pie Medņevas Tautas nama

Nāc, nākdama Jāņu diena Visi ļaudis tevi gaida …” Gaida ar cerību, ka viss ...