Kultūrvietu un amatierkolektīvu darbība no 27.11.2020

Valdība pēc Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra ierosinājuma 24. novembrī lēma pagarināt individuālo amatiermākslas mēģinājumu norises laiku līdz plkst. 22:00 (līdz šim, ārkārtējās situācijas laikā tas tika noteikts ne vēlāk kā līdz plkst. 20:00).

Izmaiņas stāsies spēkā ar š.g. 27. novembri.

Līdz ar apstiprinātajiem grozījumiem normatīvajā aktā* noteikts, ka kultūrvietās un izstāžu norises vietās darbs tiek uzsākts ne agrāk kā plkst. 06:00 un beigts ne vēlāk kā plkst. 20:00, izņēmums ir individuāli organizēti amatiermākslas mēģinājumi šajās vietās, kas darbību var beigt ne vēlāk kā plkst. 22:00.

Tāpat būtiski stingrākiem drošības pasākumiem jāgatavojas iedzīvotājiem pašvaldībās, kurās divu nedēļu kopējais jaunu Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits uz 10 000 iedzīvotāju divas reizes pārsniedz valsts vidējo rādītāju. Šo pašvaldību sarakstu Slimību profilakses un kontroles centrs publicēs savā tīmekļvietnē www.spkc.gov.lv katru otrdienu.

Jau no 27. novembra sarakstā ir iekļautas Varakļānu novada, Aknīstes novada, Baldones novada, Salacgrīvas novada, Krāslavas novada, Mārupes novada, Mālpils novada, Smiltenes novada, Garkalnes novada, Limbažu novada, Salaspils novada pašvaldības un Daugavpils pilsēta.

Papildu citiem ierobežojumiem, kas noteikti visā valstī, no 27. novembra šajās pašvaldībās darbība pilnībā būs jāpārtrauc kultūras un izstāžu vietām, ieskaitot gadatirgus. Darbu varēs turpināt bibliotēkas, taču tikai izsniedzot grāmatas līdzņemšanai. Šajās pašvaldībās jāatgriežas pie gada pirmajā pusē ierastā 2+2 principa.

*- Ministru kabineta š.g. 6. novembra rīkojums Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Nepieciešamības gadījumā sazināties ar Latvijas Nacionālā kultūras centra

Nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas vadītāju Sarmīti Pāvulēnu pa tālr.26108209
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
Pils laukums 4, Rīga, LV – 1050
www.dziesmusvetki.lv
www.lnkc.gov.lv

Citas ziņas no šīs kategorijas

Balvu novada Sociālā pārvalde informē, ka trūcīgām un maznodrošinātām personām ir iespēja saņemt bezmaksas medicīniskās aizsargmaskas (1 iep./50gab personai).

Aizsargmaskas izsniedz, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un izziņu par mājsaimniecības atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ...

Pilnīgs prieks Baznīcu naktī

28.maijā jau devīto reizi Latvijā notika kultūras pasākums “Baznīcu nakts”. Šogad īpaša programma norisinājās ...

Sniegs kā materiāls skaistuma radīšanai

Arī šī ziema mūs lutina ar baltumu visapkārt, jo ietērpusi zemi baltās segās. Lai ...