Uzsākta Viļakas katoļu baznīcas centrālo ieejas durvju virsgaismas vitrāžas restaurācija

Viļakas Romas katoļu draudze pacietīgi piedalās projektu konkursos finansējuma piesaistei Viļakas katoļu baznīcas vitrāžu restaurācijai. Kopš 2006.gada, piesaistot mazākus un lielākus līdzekļus restaurējām vitrāžas Viļakas Romas katoļu baznīcā. Esam gandarīti, ka, ieguldot lielu darbu, ir restaurēti 13 vitrāžu logi baznīcā un viena centrālā rozete.

Lai pilnībā noslēgtos vitrāžu restaurācija ir jāveic tikai 3 vitrāžu logu (virsgaismas loga vitrāžu bloku centrālajās durvīs, durvīs pa labi un durvīs pa kreisi restaurācija) virs trijām ieejas durvīm baznīcā restaurācija. Taču, rakstot projekta pieteikumus, 2018., 2019.gadā netika saņemts atbalsts vitrāžu restaurācijai.

Tad pēkšņi tika izsludināts Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas 2020.gada ārkārtas projektu konkurss, kurā saņēmām atbalstu 5000,00 Eur Viļakas katoļu baznīcas centrālo ieejas durvju virsgaismas vitrāžas restaurācijai. Draudze nodrošina projekta līdzfinansējumu un sedz stalažu izmaksas, lai darbi ritētu veiklāk veica vecās krāsas noņemšanu un jaunās krāsas uzlikšanu. Restaurācijas darbi ir jāīsteno līdz šī gada beigām.

Šobrīd restaurācijas firma SIA “Glassica” un restaurators Andris Kļavnieks ir veicis bojāto stikla vitrāžas bloku izņemšanu, numerāciju, un tās ir nogādātas darbnīcā Rīgā, lai veiktu rūpīgo restaurācijas procesu. Restaurācijas procesā ir ievietoti atpakaļ stikla bloki un veikta koka rāmja nokrāsošana un sakārtošana. Līdz ko krāsainās stikla vitrāžas būs sagatavotas, tās atgriezīsies Viļakā un tiks ievietotas virs  centrālajām durvīm, lai neparastā krāsaino stikliņu vitrāža priecētu Viļakas draudzes locekļus un tūristus no tuviem un tāliem novadiem. SIA “Glassica” vadītājs Andris Kļavnieks Viļakā nebija bijis pēdējos divus gadus un ierodoties bija ļoti priecīgs par pozitīvajām vizuālajām pārmaiņām Viļakas katoļu baznīcas apkārtnē. Restaurators  ļoti atzinīgi novērtēja izgaismoto Gotikas rozes rozeti, vitrāžists ir  ļoti priecīgs, ka Viļakā novērtē smalko vitrāžistu paveikto restaurācijas darbu.

“Sirsnīgs paldies ikvienam, kas palīdz Ziemeļlatgales pērlei – Viļakas Romas katoļu baznīcai iemirdzēties ar vien skaistāk un dievišķāk,” pateicās Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels.

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: pr. Guntars Skutels un Vineta Zeltkalne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Senioru sporta spēles

Aicinām līdz 21. jūlijam pieteikt komandas Balvu novada SENIORU SPORTA SPĒLĒM! Balvu novada senioru ...

“Mājas. Ziepes. Divi metri.” – SPKC uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu par svarīgākajiem COVID-19 profilakses principiem

Slimību profilakses un kontroles centrs uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu, lai informētu iedzīvotājus par COVID-19 ...

Kristaps uzsāk uzņēmējdarbību Rekovā

Saimnieciskās darbības veicējs Kristaps Ločmelis ir realizējis Viļakas novada domes atbalstīto projektu Nr. 2020-VND-1-06 ...