Tikai miers un harmonija

24.oktobra vakarā Viļakas Romas katoļu baznīcā notika profesionālu mūziķu koncerts. Koncerts norisinājās pēc ikgadējā Svecīšu vakara Sv. Mateuša kapsētā Viļakā. Sakarā ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, kuri tiek pastiprināti ik pārdienas, bija grūti saprast, vai aicināt kādus cilvēkus uz šo koncertu vai neaicināt, vai uzaicināsi un cilvēki būs apbēdināti, jo koncerts bija jāapmeklē maskās. Lielākais pārsteigums bija, tad, kad koncerts noslēdzās, bet cilvēki nesteidzās doties prom, kaut gan koncerts ilga ap pusotru stundu. Koncerta mākslinieki ģitārists Aivars Hermanis un dziesminieks Ēriks Loks atzina, ka baznīcā sajutuši īpaši patīkamu auru un neskatoties uz jūtamo vēsumu baznīcā, mākslinieki vēlējās vēl un vēl nospēlēt kādu dziesmu. Mākslinieku priekšnesumos koncerta apmeklētāji klausījās tik aizrautīgi, ka koncerts noslēdzās, mākslinieki apsveikti, bet apmeklētāji vēl sēž solos, vēl gaida brīnumu, ja nu koncerts vēl turpināsies, jo nevar jau zināt, kad vēl būs iespējams mums visiem satikties mīlestības un miera piepildītā koncertā.

Koncertafišā bija norādīts, ka koncertā uzstāsies ģitārists Aivars Hermanis un dziedātāja Ieva Akuratere, taču Ievas balss bija nedaudz aizsmakusi un tā kā Ievai nebija iespējams padziedāt, tad tika sameklēts dziesminieks Ēriks Loks, lai daudzveidotu koncertu Viļakas baznīcā. Šis bija pirmais koncerts, kurā uzstājās Aivars Hermanis un Ēriks Loks. Aivars Hermanis koncerta laikā ne tikai izcili nospēlēja daudzus leģendārus gabalus, bet arī novadīja lekciju mūzikas vēsturē, pastāstot kā caur viņa dzīves prizmu ir mainījusies un attīstījusies mūzika. A. Hermanis arī atcerējās, ka Viļakā tālajos padomju laikos noteikti esot bijis, bet Viļakas katoļu baznīcā gan uzstājoties pirmo reizi. “Cilvēki nāk un iet. Bet mūziķu garīgais darbs (piem., Mozarta Šūpuļdziesma u.c.) dzīvo pāri laikiem. Džezs ir mūsdienu mūzikas pamatā. Pateicoties džezam, attīstījās daudzi mūsdienu ritmiskās mūzikas žanri. Pateicoties Raimonda Paula ierosmei, izveidoju grupu “Remix”, kura kļuva ļoti populāra. Ierakstījām plati Amerikā, par pasaules zvaigznēm nekļuvām, bet ieguvām milzu pieredzi, jo atradāmies Amerikā, kura producē 80 % no pasaules mūzikas,” pastāstīja Aivars Hermanis.

Ēriks Loks Viļakā pilnīgi noteikti bija pirmo reizi. Vairāk viņš ir pazīstams savulaik Latvijas Radio mūzikas raidījuma “Zvaigznīšu brīdis” un Radio SWH klausītājiem. Muzicē jau kopš 1995.gadā, atpazīstams kļuva ar kaverversiju Margaritas Vilcānes izpildītajai dziesmai «Baltā saule», kas ieguva negaidītu popularitāti. Bija neparasti interesanti dzirdēt Ēriku Loku Viļakā, kurš Viļakā dziedāja un uz ģitāras nospēlēja gan savas dziesmas, gan Raimonda Paula, gan Ērikam īpaši tuvā komponista Normunda Rutka dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju, kuram īpaši labi ir izdevies O. Vācieša dzeju izteikt mūzikā. “Jaunībā, mācoties Gaujienā, Ojārs Vācietis esot rakstījis dzeju un uz dzejas vakariem pulcējis daudz cilvēku, jo Ojārs Vācietis pats esot spēlējis arī ģitāru, bijis bards. Kāpēc vēlāk dzīvē Vācietis nolicis malā ģitāru, tas neesot zināms. Šovakar man gribas Jums spēlēt dziesmas, kurām Jūs caur visām maskām varētu dziedāt līdzi,” teica Ēriks Loks.
“Paldies Dievam par iespēju mums satikties. Sirsnīgs paldies māksliniekiem. Paldies ikvienam, kurš atnāca uz koncertu. Māksliniekiem vēlu katrai dienai Dieva svētību! Liels paldies arī mākslinieku garīgajam atbalstam Tijai Auziņai, ar kuras palīdzību pie mums atbrauca lieliskie mākslinieki. Un lielumlielais paldies Edgaram Bondaram par nesavtīgo atbalstu. Šovakar kapsētā Viļakā lūdzāmies par šajā kapsētā apglabātajiem piederīgajiem.  Lūdzāmies arī par taviem vecākiem. No sirds domāju, ka viņi lepojas ar tevi, Edgar.  Paldies Dievam, ka Tu mums esi. Paldies, ka mūs atbalsti esot tāluma, tik daudz dažādos veidos. Ja Dievs dos, tad šogad vēl mums Viļakas katoļu baznīcā ir plānoti koncerti. Svētīgu Jums jauno nedēļu,” sirsnīgi pateicās Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ievērojot drošību, bērni var izvairīties no 70% ziemas traumu

Ziemas sniedziņš saulē mirdz un tā vien vedina visu ģimeni laukā izkustēties: varam slidot, ...

Medņevas pagastā savs riepu montāžas un balansēšanas pakalpojums

Saimnieciskās darbības veicējs Valdis Vizulis piedalījās Viļakas novada domes izsludinātajā projektu konkursā jaunajiem un ...