Jauniešu aktivitāte „ Esi drošs!” Semenovā

Medņevas jauniešu  biedrības „Paspārne” projekta Nr. 5 „Kopā nāc, darīt sāc!” ietvaros no 13.oktobra  norisinājās aktivitātes jauniešiem  „Esi drošs!”  –  pirmā no nodarbībām bija „Ugunsdrošība”, kuru vadīja pārstāvis no VUGD Raivis Bondars.

Tā bija neformāla apmācība par uguns postošo spēku, kas to rada, kā no tā izvairīties,  kā neapjukt un mācēt pareizi rīkoties šādās situācijās. Jauniešu uzmanība tika pievērsta svarīgākajam, balstoties uz informāciju prezentācijā,  ka arī viņi iesaistījās aktīvās sarunās ar R. Bondaru  par ugunsdzēsēju un glābēju darbu, ekstrēmām situācijām, netipiskiem darba apstākļiem. Liela interese  jauniešu vidū bija par dažādu dzīvnieku glābšanu. Iesaistoties šajā aktivitātē, jaunieši papildināja zināšanas kā rīkoties,  ja redzi nelaimi, kur  zvanīt un  kādu informāciju  noziņot dispečeram.  Ikvienam no mums ir svarīgi saprast, ka  pareizi reaģējot  mēs varam  glābt situāciju. Turpinot tēmu par drošību, vairākas dienas jaunieši grupās izpētīja un izstrādāja drošības noteikumus, kā, piemēram, „Drošības noteikumi skolēnu autobusā”, „Drošības noteikumi dodoties pārgājienā”, „Ugunsdrošība” u.c. Uguni var salīdzināt arī ar cilvēka emocijām, kuras reizēm ir jāmāk noslāpēt, vai ir nepieciešams cilvēks, kurš palīdzētu „dzēst liesmas”.

Paldies pārstāvim no VUGD Raivim Bondaram  un jauniešiem par atbalstu un aktīvu piedalīšanos.

Informāciju sagatavoja biedrības locekle Antra Prancāne.

Foto no pasākuma arhīva.

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”