Pieejamas TRX piekares treniņu nodarbības Viļakas novadā

Saimnieciskās darbības veicēja Inga Bleidere realizēja projektu Nr. 2020-VND-1-02 “TRX piekares treniņu nodarbības”.  Projektā iegādājās 11 TRX treniņu piekares sistēmas komplektus un 12 mazās pretestības gumijas par kopējo summu 1993,72 Eur, no šīs summas saņēma pašvaldības atbalstu 1794.34 Eur apmērā un līdzfinansēja projektu ar 199.38 Eur. Inga Bleidere labprāt pastāstīja par savu pieredzi, par projektu īstenošanu un par vadītajām TRX nodarbībām projektā Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā”.

– Kā tu izdomāji kļūt par treneri?
– Sākumā es aizrāvos ar ūdens aerobiku, kā kliente apmeklēju nodarbības baseinā Gulbenē. Tad uzcēla Balvu peldbaseinu. Sākumā tikai kopā ar draudzenēm vingrojām ūdens aerobiku Balvu peldbaseinā. Tad arvien vairāk cilvēki uzzināja, ka es vadu ūdens aerobikas nodarbības un vēlējās tās apmeklēt. Tā es sāku mācīties par treneri, sākumā par ūdens aerobikas treneri. Apmeklēju kursus Latvijā un Igaunijā. Jau biju internetā redzējusi informāciju pat TRX piekares sistēmām, tad vēl vīrs parādīja bukletu ar TRX nodarbībām, sapratu, ka arī tās vēlos apgūt.

– Saprotu, ka par treneri tu kļuvi nejauši?
– Jā, tā ir. Sākumā hobijs, hobijs, kas pamazām kļuva par manu uzņēmējdarbību. Es kļuvu par bezdarbnieci, to laiku izmantoju lietderīgi, lai paplašinātu un padziļinātu savas zināšanas izmācījos par treneri un ieguvu C kategorijas sertifikātu (Veselības sports), kas dod tiesības vadīt vingrošanas nodarbības plašākam klientu lokam.  Es par to sapņoju jau sen, bet kamēr strādāju no 8 rītā līdz 8 vakarā, nebija laika. Esot bez darba, izmantoju laiku lietderīgi un ieguvu zināšanas, par kurām biju sapņojusi. Nodarbinātības valsts aģentūrā bezdarbniekiem bija iespējams rakstīt projektus uzņēmējdarbības uzsākšanai. Tā kā man ļoti patīk supot (airēt uz dēļa), tad projektu uzrakstīju par SUP dēļu iegādi.

-Kādu aprīkojumu iegādājies TRX nodarbībām Viļakas novadā?
-Man svarīgi bija iegāgāties mobilu aprīkojumu, kas nav piesaistīts vienai konkrētai vietai. Bet, lai ir iekārtas, kuras var pārvest. Tāpēc Viļakas novadā veselības veicināšanas projekta laikā viena nodarbība notiek Viļakā, bet otra Semenovā, jo ir dalībnieces no abām vietām. Vienreiz uz nodarbību tālāk brauc vienas dalībnieces, otrreiz – citas.

– Kuras nodarbības pašai patīk visvairāk?
-Ūdens aerobika. Kad vadu nodarbību es stāvu baseina malā un rādu vingrinājumus, bet domāju, ak viņi laimīgi, viņi var nodarbību izbaudīt pilnībā, atrodoties peldbaseinā. Kad dodos uz kursiem, tad pilnībā izbaudu to, ka nodarbību vada treneris. Vingroju pat 8 stundas no vietas. Ja klients saka, ka to nevar izdarīt, tad saku, paga, paga, es to izdarīju, mēģinām pamazām, cik varam. Bet patīk visas nodarbības, ko pati vadu. Svarīgi ir laiku pa laikam aiziet pie cita trenera, lai es arī pati sajustu kā ir būt klientam, kā viņš jūtas. Patīk jauni vingrošanas veidi, patīk, kas netradicionāls ar rozīnīti un izaicinājumu. Tikko apguvu  ROCK’N’CORE ir DCH TRAINING koncepta nodarbības, kura ir radīta DCH Studijā un ir iecienītas arī citos sporta klubos Latvijā un pasaulē. Treniņš vielmaiņas uzlabošanai, vēdera un korsetes muskuļu nostiprināšanai. Vēl vēlētos apgūt Aerial Yogu. Tā notiek, izmantojot zīda šūpuļtīklu, iespējams atklāt jaunas spējas un sajūtas. Aerial Yoga nodarbības vērstas uz stiepšanās un plastikas uzlabošanu, koncentrēšanās spēju un balansa uzlabošanu. 

-Kā tu plāno savas nodarbības?
-Jā, es reāli gatavojos. Rakstu nodarbības plānu. Izmēģinu vingrinājumus. Ūdens aerobiku vadu jau ilgi, tur jau darbojos spontāni, man jau galvā ir daudz programmu. Jo pašai jaunāks vingrošanas veids, jo vairāk laika jāiegulda nodarbības sagatavošanai. Tas ir darbs sagatavoties. Jaunais ROCK’N’CORE vingrošanas veids uzrunāja, jo viņi piedāvā iegādāties jau gatavas programmas ar mūziku. Ļoti grūti ir atrast arī piemērotu mūziku nodarbībām, tas prasa lielu laika resursu. Katrā nodarbībā mainu vingrojumu kompleksu. Ķermenis pierod pie vieniem vingrojumiem. Es jau jūtu grupu. Jūtu, kad nodarbībā varam paņemt lielāku slodzi, kad dalībnieki ir noguruši, tad zemāku slodzi.

– Vai Viļakas novadā ir pieprasījums pēc TRX nodarbībām?
-Jā. Vasarā nodarbības notika par maksu. Regulāri apmeklēja 8 dalībnieki. Ja nodarbības izmaksas sedz no Veselības veicināšanas projekta, tad dalībnieku ir vairāk. Ja dalībnieki nāk vasarā, tad saprotu, ka ir interese. Vasara ir vistukšākais laiks vingrošanai, jo ir ļoti daudz citu pasākumu. Vispopulārākais laiks, kad nāk vingrot ir  oktobris – novembris, janvāris, februāris – marts. Tāpēc, lai visu gadu varētu piedāvāt sporta nodarbības, vasarā piedāvāju SUPošanu, SUP ekspedīcijas, vingrošanu uz SUP dēļiem. Šogad sakarā ar to, ka COVID 19 dēļ bija aizliegtas sporta nodarbības marts-maijs, tad vasaras sezonā arī bija interese par vingrošanas nodarbībām. Parasti vasaras sezona (maijs – septembris)  ir ļoti kluss laiks vingrošanā. Esmu ļoti priecīga, ka saņēmu pašvaldības atbalstu, tas ir liels atbalsts sevišķi tagad, kad nevar prognozēt ienākumus sakarā ar COVID-19 ierobežojumiem.  Jo nereti idejas realizēšanai nedaudz pietrūkst naudas. Labi, ka šajā programmā atbalsta ne tikai jaunos, bet arī uzņēmumus, kuri jau darbojas. Paldies Viļakas pašvaldībai par atbalstu.

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: personīgais arhīvs